Rogue Lords – NOVINKY – Čas zotročit lidstvo!

Studio Cyanide není na herní scéně úplný nováček, už nám přineslo hru ze série Styx se zlodějem v hlavní roli a lovecraftovské RPG Call of Cthulhu. Momentálně studio pracuje na roguelike RPG titulu s celkem obyčejným názvem Rogue Lords. Obyčejná hra to ale nebude, hrát budeme za samotného Ďábla.

  • Plánované datum vydání: 2021
  • Vývojáři: Cyanide Studio, Leikir Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Lidem se podařilo porazit síly zla a zahnat Ďábla se všemi jeho kumpány jako je Drákula, Krvavá Mary nebo Bezhlavý jezdec zpátky do díry, ze které vylezli. V tomhle případě do pekla. A zatímco si lidé na povrchu užívali života bez teroru, Ďábel si několik let léčil svoje rány a připravoval se na pomstu.

V Rogue Lords si hráč vytvoří skupinu svých oblíbených monster, se kterými se vydá do světa živých a začne rozsévat chaos a utrpení jako za starých dobrých časů. Každý člen skupiny má vlastní schopnosti, které hráč může postupně vylepšovat a zvyšovat tak svoje šance na přežití ve světě lidí. Jakmile zlo prohraje svůj souboj končí celá hra a hráč musí začít zase pěkně od začátku.

Souboj je podobný tomu na jaký jsme zvyklý například z Darkest Dungeon. To znamená, že je rozdělen na jednotlivé tahy a kromě využívání speciálních schopností svých hrdinů se vyplatí myslet i na strategické rozmístění postav na hraní ploše.

Her jako je Darkest Dungeon je hromada a aby nějaká vystoupila z řady musí se trochu snažit. Rogue Lords nechává hráče masakrovat lidi a bojovat na straně zla, takže kompletně opouští myšlenku klasického bohy vyvoleného hrdiny, který přinese lepší zítřky. Navíc art style hry je opravdu dobře sladěný s příběhem a na první pohled ze hry teče temná atmosféra a hráč má chuť zotročit si lidstvo.

Rogue Lords zatím nemá pevně dané datum vydání, víme jenom, že by to mělo být začátkem tohoto roku. Hra vyjde na Steam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *