Rok 2023 bude plný pokračování oblíbených sérií!

Začátek nového roku s sebou vždycky nese objevování toho, co nás v něm čeká. A na herní scéně je to docela jasně dané, máme oznámeno několik velkých a pár menších titulů, na které ještě letos narazíme. A spousta nich skončí v našich digitálních knihovnách.

Frostpunk 2

Pamatujete kompletně zmrzlou zem, kde poslední zbytky lidstva drží naživu jenom teplo z generátorů a vůle prostě se nevzdat? No, tak něco podobného se můžeme těšit i ve dvojce. Zmrzlá zem bude zmrzlejší než předtím, vločky budou po grafické stránce ještě úchvatnější a každé morální rozhodnutí o tolik těžší. Jenom zatím neznáme přesné datum vydání.

Kerbal Space Program 2

Dobývání vesmíru z pohodlí vlastního herního setupu dominuje tenhle simulátor už pěkných pár let. A od té doby, co Private Division oznámil pokračování všichni hladově čekáme. Hra už byla jednou odložena, konkrétně na 24. února 2023 a zatím nic nenasvědčuje dalšímu odkladu. Takže rakety a tentokrát i kolonie v ještě pokročilejším simulátoru jsou nám na dosah ruky.

Hyper Light Breaker

Nástupce indie roguelike šampiona ve své kategorii Hyper Light Drifter se po několika letech vrací. Z indie studia se stal docela velký hráč a i jejich nová hra se dost rozrostla. I když, to hlavní zůstává barevný svět, který k sobě ladí v každém detailu a touha dojít nerušeně až na konec.

Moving Out 2

Moving Out dosahuje svými kvalitami na Overcooked. Jenom si musíte kuchyň vyměnit za mapu městečka, kde je pořád co přesouvat. Ať o tom vlastníci ví nebo ne. A protože se pokračování bude držet vyzkoušené šablony, můžete už teď začít svolávat lidi. Protože v singlu to prostě nejde.

Blasphemous 2

A ano… mučivý svět Blasphemous dostává své pokračování a co se nestalo v posledním DLC Wounds of Eventide, na hráče jistě bude čekat ve dvojce. A tím myslím nové nepřátele a samozřejmě i rozšířený lore. Jediné co nevíme přesně je datum vydání.

Hades II

Když řeknu, že si Hades zaslouží pokračování, asi se nikdo nebude hádat. O to je zajímavější, že půjde o vůbec pokračování kterékoliv hry od Supergiant games. A s novou hlavní postavou bude rozhodně co objevovat.

Hollow Knight: Silksong

Čekání je u konce. Skoro. Druhý díl Hollow Knight je jedna z nejočekávanějších her pro fanoušky indie, platformerů a tak vůbec skoro všech. Kromě krásné grafiky je na maličkém světě Hollow Knight ještě něco, co vás nutí hrát, i když pořád umíráte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *