Romans: Age of Caesar – NOVINKY – Svolejte guvernéry!

Série Stronghold patří mezi ty hry, na kterých většina z nás vyrůstala a nedá na ni dopustit. Právě proto oznámení nové hry od britského studia Firefly upoutalo naši pozornost, i když nepůjde o další Stronghold. Hra ponese název Romans: Age of Caesar a první trailer se snaží nastínit o co půjde.

Romans: Age of Caesar je připravovaná budovatelská strategie, která podobně jako Stronghold Kingdoms umožní hráčům spojit se a stavět město dohromady. Můžete tedy svolat dalších 15 hráčů a společně se pokusit dovést Řím zpátky k jeho zapomenuté slávě.

Hra jako taková asi nenabídne hráčům žádné převratné mechaniky nebo zápletku a vzhledem k tomu, že poběží jak na PC, tak na mobilech, nedočkáme se RTX a podobných vychytávek. Nejzajímavější a pravděpodobně nejdůležitější částí zůstává kooperace hráčů. Osobně upřednostňuji ve strategiích autokratickou vládu a dobře vycvičenou armádu. Možnost plánovat vedení města s kamarády, domlouvat se na obchodech a celkovém managmentu mě vyloženě láká. Jestli však budu mít s kým hrát multiplayerové hry i po tomhle, těžko říct…

Romans: Age of Caesar je možné si zahrát už teď, pokud elektrotechnický bůh stojí na vaší straně. Jednoduše se zaregistrujete na téhle stránce: https://www.playromans.com/ a počkáte na email. Jedná se však o alpha verzi hry a kromě toho, že nemusí úplně fungovat se taky může do vydání hodně změnit. Samotný datum vydání hotové hry je zatím ve hvězdách a jestli se ho vůbec dočkáme není jasné. Pokud nechcete experimentovat a radši byste si zahráli stabilnější verzi hry, bety bychom se měli dočkat koncem tohoto roku.

Zaujal vás nápad budování města ve skupině nebo máte radši, když jednotky poslouchají jenom jednoho vůdce? Já bych radši viděla pokračování Strongholdu jako takového, ale Romans: Age of Caesar mě opravdu zaujal. Tak uvidíme, co se z toho vyklube.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *