Ronaldo naštval EA a mizí z obalu FIFA 19 – NOVINKY

13. 02. 2019 Jakub Fišer
901 zhlédnutí

Portugalský fotbalový útočník a jeden z nejlepších fotbalistů historie – Cristiano Ronaldo – má průšvih. Úplně původně se spekulovalo, že na obale hry nebude ještě před vydáním titulu, protože Ronaldo odešel z Realu Madrid do turínského Juventusu. Madridský klub byl ale miláčkem EA Sports a celý tým tak zastával tvář série FIFA – krom jiného proto, jelikož konkurenční FC Barcelona je tváří PES od Konami. Nakonec se ale EA Sports s Ronaldem usmířilo a portugalský střelec se tak objevil na přebale hry s podtitulem 19. Teď má ale další problém.

Ronaldo byl obviněn ze sexuálního obtěžování a je proti němu vedeno nejedno soudní řízení. To však nenechalo klidnými vývojáře z EA Sports, kteří se rozhodli konat. Zhruba půl roku po vydání titulu FIFA 19, na jejímž obale Cristiano Ronaldo je, se studio rozhodlo obal změnit a s ním i hlavní motiv hry v menu a tak podobně. Portugalskou hvězdu tak nahradila trojice dobře známých mladých hvězd: Paulo Dybala, argentinský útočník s polskými kořeny, který hájí barvy italského mistra Juventus Turín (stejně jako Ronaldo); belgický středopolař Kevin de Bruyne hájící barvy Manchesteru City; a také Neymar, brazilský fotbalista aktuálně hrající za Paris Saint Germain.

Historie fotbalistů, kteří se dostali na přebal fotbalového simulátoru FIFA, je velmi zajímavá. Dlouhou dobu měl místo jisté Lionel Messi z FC Barcelona; ještě před ním jsme tam mohli vidět brazilskou legendu Kaká. Po tom, co se Messi a celý jeho katalánský celek naklonili spíše ke Konami, se na obal hry dostal německá hvězda Marco Reus. V minulosti, pamětníci jistě vzpomenou, se obaly hry lišily podle regionu, ve kterém se hra prodává – na britských kopiích tak býval Wayne Rooney, na polských Robert Lewandowski, a na těch českých třeba Petr Čech, tehdy ještě hájící barvy londýnské Chelsea.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0