Roots of Yggdrasil – Malovaný svět čerstvě po svém konci!

Postavit si vlastní vikingskou osadu potom, co se světem prohnal Ragnarok je určitě náročný úkol, zvlášť, když se za plotem ještě prohání zbytky apokalypsy. Ale Roots of Yggdrasil má tak hezkou grafiku, že mě vlastně ani ten nedostatek surovin nebude tak moc trápit.

  • Datum vydání: bude oznámen
  • Vývojář: ManaVoid Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Roots of Yggdrasil se opírá o celkem jednoduchý příběh. Norská mytologie zasáhla, konec světa nastal, úplně minul skupinku lidí a asi dobře za to. Jednak by bez toho ani nebyla hra, ale hlavně je potřeba obnovit rovnováhu mezi světy a přivést strom života Yggdrasil zase k životu. A k tomu jsou potřeba hlavně suroviny a tuna času.

Sunna se jako hlavní hrdinka postaví do čela nově vznikající osady a povede svoje lidi skrz dialogy a vlastně celou hru. Jejím prostřednictvím organizujete výpravy za hranici známého světa a hledáte cokoliv použitelného, co v Midgardu zbylo.

Vývojáři se tímhle kouskem snaží trochu posunout hranice klasických city builderů a všechno neleží jenom na příběhu, který podle mě vypadá sám o sobě dost zajímavě. Hra ale slibuje kombinaci několika žárů a modernizaci herních mechanik tak, abychom jenom nerozmisťovali domečky po mapě a čekali, než někdo pokácí dost stromů na stavbu dalších. Roots of Yggdrasil taky zahrne roguelike elementy a trochu ztíží postup na procedurálně generovaných ostrovech.

Co je a to hlavní, co zaujalo mě jako první, je grafika. Můžu sice procházet mechaniky, které by ve hře měli být a psát o tom, jak skvělé bude objevovat náhodně generovaný svět a snažit se vypořádat se situacemi, které z toho plynou, ale… Celá hra je zabalená do moc příjemné palety barev a herní mapa se před hráči doslova vykresluje ve stylu inspirovaném komiksy ze 60. a 70. let. Každá lokace a postava vypadá jako lehce zapamatovatelná a s unikátním designem.

Roots of Yggdrasil by měla vyjít v létě, na rok a něco se zdrží v Early Accessu. A už teď je na Steamu dostupné demo zdarma k vyzkoušení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *