Rozhovor s Honzou Půdou na téma Younity

V poslední době mnoho z vás mohlo zaznamenat rostoucí popularitu okolo youtuberského seskupení s názvem Younity. Jedná se o skupinu 22 youtuberů, od těch méně známých po ty známější. Proto jsem si dovolil požádat Honzu o krátký rozhovor ve kterém, nám Younity více přiblíží.

Honza je zakladatelem younity, ale také i youtuberem.

  • Tak já tě zdravím a na úvod bych tě požádal aby ses nám představil.

byl jsem členem již zaniklé skupiny MineMovies, mimo to hraji počítačové hry a byl jsem součástí herních celků jako je eSuba, nEophyte nebo teď Gunrunners. Asi hlavní důvod proč tu jsem je to, že jsem zakladatelem projektu Younity.

  • Co tě vedlo k tomu, aby jsi založil younity.

Jak jsem již zmiňoval, patřil jsem do skupiny MineMovies, která bohužel zanikla. Už od té chvíle jsem nad něčím podobným přemýšlel. Najednou jsem si letos v červenci řekl, že vlastně kolem sebe mám dost schopných lidí k tomu, ten projekt někam dotáhnout a že už je ten nejvhodnější čas se do toho pustit. Poháněla mě motivace něco dokázat, poznat nové talentované YouTubery a také prožít znovu tu skvělou atmosféru spolupráce a skvělého kolektivu jako to bylo za dob MM.

  • Seskupení tvoří 22 youtuberů, podle čeho si je vybíral a není někdy problém s komunikací?

Základem bylo obsadit pozice jako je Grafik, Videomaker, Programátor a podobně. Poté jsem kontaktoval YouTubery, které již delší dobu znám, jestli se nechtějí tohoto projektu zůčastnit, poté jsme společně dali dohromady seznam talentovaných lidí, kteří to mají v hlavě v pořádku a nebudou působit ve skupině neshody. To se myslím povedlo a proto teď fungujeme tak, jak fungujeme. Neřekl bych, že máme problémy s komunikací jako takové, jen je občas díky našemu počtu těžké všechny korigovat(smích).

  • Když jsem koukal na komentáře u vašich postů na facebooku a youtubu, tak tam sem tam někdo spamuje, že tam chce toho a toho youtubera. Co bys mi na to řekl, popřípadě to vzkázal fanouškům?

Hehe, no, stále čekám na to, kdy budou lidi chtít Goga nebo třeba PewDiePie, to je prostě strašně absurdní otázka(smích).  Je nás 22, což znamená že tu prostě není celá Youtube komunita a ani nikdy nebude, lidé by měli měli pochopit, že než chtít pořád někoho dalšího a dalšího, měli by začít podporovat členy, kteři v projektu jsou.

  • Líbí se ti růst popularity younity a co děláte pro to, aby se to drželo na takové úrovni.

Samozřejmě že líbí(smích). Snažíme se dělat pořád nové a nové projekty, zvedáme kvalitu, zkrátka, pořád se posouváme dál a nestojíme na místě. To je podle mě důležité.

  • Pod younity teď běží nějaké projekty, víme zatím jen on MY Younity. Je jich více, nebo jsou nějaké další v plánu?

V plánu je samozřejmě spousta projektů, ale nechceme podcenit přípravu, proto jsme většinu stále neodhalili, ale v nejbližší době čekejte troufám si říct, jeden z největších herních projektů u nás.

  • Jsou lidé které bys označil za motor younity? Nebo je to prostě jeden celek?

Všichni jsme motor, všichni se o to, jak teď Younity funguje nějakým způsobem  zasloužili a mají podíl na úspěchu. Někdo víc, někdo míň, ale důležité je to, že se všichni snaží. (smích)

  • Jak bylo již psáno, tak vás uvidíme na Ostravském Craftconu, na co se od younity můžeme těšit?

Ano, bude to naše první taková společná akce na kterou se strašně těším. v Ostravě budeme mít vlastní program, na kterém projekt pořádně představíme, budeme prezentovat premieru našeho Halloweenského videa a zasoutěžíme si o nějaké věci.

  • Na závěr bych ti poděkoval za tvůj čas a dal prostor na vzkaz pro čtenáře.

Není vůbec zač, to spíš já děkuji za možnost o projektu dát dál vědět! Děkuji také všem co si tento rozhovor přečetli a doufám, že vás zaujmeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *