Rozhovor s youtuberem Radarem_lp

  • Co tě přivedlo k natáčení videí na youtube?

Natáčení videí bylo pro mě vždycky to, čeho jsem chtěl dosáhnout, odmalička mě bavilo koukat na videa a sledovat, jak si kdo uměl dát práci se střihem a podobně. Vždycky jsem přemýšlel, že bych se tomu chtěl věnovat taky, ale nebylo na to vybavení, proto jsem začal natáčet dlouho po tom, co jsem o tom začal uvažovat. Chtěl jsem podávat kvalitní tvorbu, nicméně, ta tvorba byla úměrná mé výbavě, která nebyla ani průměrná, proto, když se na nějaké ze svých starých videí podívám, je mi jasné, že jsou naprosto podprůměrná, špatná. Na druhou stranu, každý nějak začínal.

  • Jak dlouho se tímto zabýváš?

První vlastní video jsem vydal v říjnu 2014, tedy asi rok, dlouho před tím jsem se ale učil se střihovými programy, efekty a podobně.

  • Nahráváš počítačové hry nebo i jiné videa?

Zatím jsem se kvůli nedostatečné výbavě dostal pouze k natáčení starších her a jejich komentování, tedy k tzv. „letsplayům“. Rozhodně bych ale někdy chtěl zkusit natočit i vlog nebo něco toho stylu.

  • Nahráváš videa sám nebo s přáteli?

Většinu jsem nahrál sám, poté se také vyskytla videa, která jsem točil s tebou, a spolupracoval jsem také na čtyřech videích s kamarády. Když je ve videu víc lidí, víc se toho děje a video dostane něco navíc, spoustu energie. Tím ale neříkám, že videa, která jsou natočena „sólo“ jsou špatná.

  • Ze začátku si stříhal videa sám nebo někdo jiný?.

Jak už jsem napsal, předtím, než jsem se do točení pustil, jsem se opravdu dlouho učil stříhat videa. Zkoušel jsem to na krátkých, nesmyslných souborech. Takže do prvního videa jsem vrazil nesmyslných DESET hodin stříhání, myslel jsem si, že čím déle, to budu stříhat, tím to bude lepší, takže video nakonec bylo možná spíš přeplácané. Chápu, že někteří lidé stříhají videa i déle, jenomže oni mají kvalitní materiál a výsledek je špičkový, což nebyl můj případ.

  • Jaký je tvůj cíl na youtube?

Můj cíl je začít znova, s kvalitnějším vybavením, točit hry, které mě baví a neomezovat se na ty, které mi utáhne počítač a mít třeba jen malou, ale dobrou komunitu fajn lidí, kteří se budou dívat na moje videa rádi, aby to nebyly jen „ovce“.

  • Myslíš, že se jednou v budoucnu budeš živit nahráváním videí na youtube?

To by bylo strašně fajn, ale tak vysoko si cíl dávat nechci. Asi bych nezvládl točit videa, která by měla tak velkou sledovanost a s tak častým intervalem, aby mě to uživilo. Jsem spíš typ, který udělá třeba jedno pohodové video za čtrnáct dní a pak si dá zase pauzu.

Děkuji za rozhovor a přeji ti hodně úspěchu na youtube.

Díky za rozhovor a čtenářům přeju fajn zbytek dne.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *