Rozšíření k The Sims 4: Společná zábava obohatí zašlou hratelnost – NOVINKY


Nechápu, proč se ještě někdo diví, že rozšíření pro The Sims 4 vychází každé tři měsíce. Vždyť původní hra, jež mimochodem vyšla před zhruba rokem, byla notně osekaná, co se do obsahu týkalo. Jen se tehdy čekalo, než vývojáři naberou tolik sil, aby znovu potrápili naše peněženky novým rozšířením. Možná se to někomu nelíbí, ale marketingový model studia EA zkrátka nedovoluje nic jako slušný nebo spravedlivý systém. Nepostradatelné prvky hry, jako například bazény nebo sklepy, ale tvůrci uvolnili zdarma, což tuto domněnku zpola vyvrací. Ale opravdu jen zpola… Spousta samozřejmých věcí totiž chybí doteď, jmenuji například více než jen tři města, z nichž to třetí je úplně prázdné, nebo víc předmětů zdarma. Nicméně, ani se na EA, potažmo na studio Maxis, nemůžu zlobit pouze kvůli způsobu, jakým z lidí tahají peníze.

the sims sz 2

Aby si zaplatili vývoj, potřebují trochu nadsadit cenu. Třeba dodatek Hurá do práce stál jen o necelé dvě stovky méně, než celá základní hra! Netvrdím, že by na něco takového tvůrci neměli výsadní právo, spousta lidí si však hru raději stáhne, než aby platilo tak nehorázné sumy. Maxis s tím ovšem počítal, takže pirátské kopie, co obletěly internet, obsahovaly technické závady. Tímto nesmělým upozorněním chtěli tvůrci vzkázat, že by se neměli krást ani takové produkty, jako hry; nehmotné vlastnictví. Ale zpět k tomu podstatnému:

Po více než roce se na trhu objevuje již třetí velké rozšíření pro základní hru The Sims 4. Recenzi naleznete zde, uděláte si pomocí ní alespoň zhruba představu, na jakých principech se TS4 hraje. Ve zkratce mohu objasnit jen to, že si v ní vytváříte lidem podobné virtuální postavičky, jimž stavíte domy a v novém rozšíření Hurá do práce dokonce i obchod. Základní hra trpěla mnoha neduhy, které ale vývojáři po několika měsících od vydání částečně opravili. Aktualizace přinesla sklepy, batolata či kostýmy, ovšem v zásadě nic, co by série ještě neznala.

the sims sz 4

To by se mělo změnit s příchodem plánovaného datadisku Společná zábava, jenž naše obchody začnou distribuovat někdy v listopadu. Datum zůstává neupřesněno, dokud nezačne opravdová mediální kampaň (v amerických reklamních shotech zařadili do vysílání i krátkou ukázku na právě vydané The Sims 4) – pak tento článek aktualizuji o přesné datum.

Datadisk, nesoucí název Společná zábava, vybaví naše Simíky novými společenskými interakcemi, také přidá do hry další město a umožní Simíkům navštěvovat společenské kluby. Nové město se jmenuje Windenburg a tvůrci se nejspíš inspirovali bavorskými vesničkami, s jejiž velikostí se ostatně rozloha každého města v TS4 shoduje. Ale tady vás upoutají především nádherně stylizované chaloupky, jenže co na první pohled vypadá jako klidný Zapadákov, nabídne i několik nočních podniků… Tedy, ne v pravém slova smyslu, pochopitelně. Windenburg vám snad poprvé v sérii nezačne hned připadat malý a nudný. Zásluhu na tom prý ponesou kluby, kde si vaši Simíci užijí s přáteli popíjení různorodých koktejlů, naskytne se tam ale i možnost poznat nové lásky, či prostě kamarády.

the sims 4 sz 3

Podle ověřených informací budou moci Simíci rozvíjet svoji taneční dovednost, díky ní pak třeba uloví těžko dosažitelného „fešáka“ nebo „kočku“. Nově se k oblékání využijí obrovské šatníky, takže se stoprocentně rozšiřuje i dostupná nabídka oblečků, klobouků popřípadě kabelek – uvidíme, s čím nás tvůrci překvapí tentokrát. Zda datadisk jakkoli obohatí režim stavění, zůstává otázkou. Na přehršel informací si holt ještě musíme počkat.

Recenzi dodatku Hurá do práce očekávejte minimálně za týden.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *