Rubicon: a conspiracy of silence – MOBILNÍ HRY – Odhalte tajemství mezinárodní korporace!

Rubicon: A Conspiracy of Silence je adventura na telefony a počítače. Jde o interaktivní detektivku, ve které se hlavní hrdinka Paula Cole, stává informátorkou v zamotaném příběhu, plném konspiračních teorií a falešných stop.

  • Datum vydání: 20. října 2021
  • Vývojář: Midnight Mood Studio, Le Belle Games
  • Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows

Paula pracuje v mezinárodní společnosti, která se zabývá kontrolou potravin. Celé dny ve svém lukrativním zaměstnání kontroluje, co má kolik Ečék a dalších dobrot. Dokud ji ze zaběhnutého cyklu nevyruší mail. Paula najednou stojí před řadou otazníků a pomalu s tím, jak příběh pokračuje se z stane informátor. Začne sbírat data a další důkazy pro svoje vlastní vyšetřování a pokusíte se najít pravdu. Hra je inspirovaná skutečnými fakty, vývojáři spolupracovali na vývoji s online deníkem Mediapart.

Vývojáři vsází hlavně na příběh, který chytne a nepustí. Po grafické stránce je hra sice hezká, ale dost jednoduchá, pohybujete se mezi tabulkami a mailem a jako taková musí udržet hráče jinak. A proto se soustředí na všechna rozhodnutí, která během hraní uděláte. Vedou totiž k rozdílným koncům.

Projdete řadou rozhovorů s kolegy i přáteli, ať už přes zprávy, maily nebo konference. Snažíte se zjistit, co ví, jaký mají pohled na celou věc a společně s nimi se rozhoduje, které informace zveřejníte a které si necháte pro sebe.

Hra se dá hrát na telefonech i na počítači, ale mě osobně se víc hodí na telefon. Hlavní náplní gameplaye je řada oken, plných textu (hra je v angličtině a lokalizace se zatím neplánuje) a jako taková mi přijde perfektní na mobily, vždycky se dá vytáhnout ve vlaku nebo na zastávce a čekání ubíhá při luštění téhle záhady mnohem rychleji. Dá se pořídit na Google Play a Apple App Store, stejně jako na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.