Ruiner – NOVINKY – Cyberpunková akce, kterou nikdo nečekal!

Dvacetieurová cyberpunková akce se vším všudy? To je Ruiner. A Jako bonus můžete považovat skoro to nejvyšší možné hodnocení na Steamu.

Píše se rok 2091 a vy se nacházíte ve futuristické metropoli Rengkok, jejíž grafická stránka vytváří naprosto ojedinělou atmosféru, díky které hru jen tak nepřehlédnete. Mix pochybně vyhlížejících existencí, kombinace moderních technologií s těmi, na kterých se již podepsal čas a spousta neonových nápisů. Prostě takhle nějak by mohla za pár let vypadat nejedna čtvrť asijských velkoměst. Nad hrdinou přebíráte kontrolu z pohledu třetí osoby, což vám dává dostatek prostoru na to se kochat každou ulicí a v industriálních komplexech tak neztratíte kontrolu.

Hlavní hrdina s pevně naraženou helmou, která je zároveň promítačem ne příliš pozitivních nápisu, se probouzí s jasnou myšlenkou “kill boss”. Ta ho bude hrou doprovázet téměř až do konce a bossů na eliminaci nebude rozhodně málo. Co ale hrdinu žene dopředu? Údajně únos jeho mladšího bratra jednou z technologických korporací, jenž mají v mnohém absolutní nadvládu v Rengkoku.

Zpočátku vyzbrojeni jenom ocelovou tyčí se dostáváte kousek po kousku k odhalení celého příběhu. Vše pomalu přeroste v krveprolití ve stylu Hotline Miami a o souboje nabité cyberpunkovou atmosférou nebude nouze.

V soubojovém systému vás doprovází velmi užitečné zmrazení času a díku variabilnosti skill pointů si můžete zvolit styl hraní, který vám je blízký. Za zmínku stojí kvalitní hudební doprovod, díky kterému se pomyslná laťka staví ještě výš a hru, která by se Ruinerovi kvalitativně vyrovnala budete hledat velmi obtížně.

Varšavské studio Reikon Games tak vypustilo cyberpunkovou akci jakou asi nikdo nečekal a budeme doufat, že se dočkáme dalších takových klenotů. Ruiner je pro fanoušky žánru prostě povinnost a pochybuji, že by byl někdo zklamán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.