Sable – NOVINKY – Rozhodne příběh!

Sci-fi adventura Sable se poprvé objevila na výstavě E3 už v roce 2018. Zaujala hráče i kritiky především svým grafickým zpracováním, vývojáře inspirovalo japonské filmové studio Ghibli. Sable měla původně vyjít už koncem minulého roku, ale její vydání se přesunulo na rok 2020.

  • Plánované datum vydání: 2020
  • Vývojář: Shedworks
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Sable je jméno hlavní protagonistky. Dospívající mají v Sable zajímavou úlohu, všichni dospělý nosí masky, které jasně ukazují jejich místo ve společnosti a aby mladí získali svou masku, musí se vydat na výpravu a nějakou masku si zasloužit.

To, co ve hře hráč najde je jenom na něm. Podle vývojářů si v Sable každý najde svou vlastní cestu. Celá hra je založená na objevování. Nekonečná poušť a poletující prach tak trochu napovídají, že asi půjde o post-apo zasazení. Kromě jiných vesnic, do kterých se hráč může dostat, jsou ve světě ruiny starého světa (znovu odkazuje na post-apo) a postavy, připravené vyprávět svůj příběh.

Hra bude procedurálně generovaná, což jenom pomáhá tomu, že si každý hráč může vytvořit vlastní příběh. Ale o tom, jak se hra bude líbit hráčům rozhodne její zábavnost. Sable je objevování a svobodném rozhodování, ale úplně tady chybí jakákoliv hrozba. Žádný soubojový systém, žádné survival prvky, ani hlavní záporák, prostě nic.

Sable natáhne spoustu lidí na svoje grafické zpracování. Na první pohled Sable vypadá spíš jako animáček než jako hra, a to je celkem zajímavé. Pokud hra přijde se zajímavými úkoly nebo neuvěřitelně poutavým příběhem, půjde o hodně zajímavý kousek. Na druhou stranu, jestli opravdu půjde jenom o objevování světa, nezachrání hru ani pěkné zpracování.

Na Sable se těším už nějakou dobu, vývojáři se rozhodli jít trochu jinou cestou než většina studií. Rok 2020 je už tak hodně nacpaný očekávanými tituly a Sable by se mezi nimi mohl snadno ztratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.