Sandwalkers – NOVINKY – Když dungeony vystřídá poušť!

Goblinz Studio se proslavilo svým taktickým RPG Legend of Keepers, které otočilo klasickou hru na hrdiny a postavilo hráče do role záporáka. Teď se tohle studio vrací s novou podobně originální roguelike adventurou Sandwalkers, ve které dungeony nahradí nekonečné písečné pláně a hlavní hrdina se v roli botanika, vyslán karavanou přeživších, pokusí přivést rostliny zpátky do vyprahlého světa.

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Goblinz Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS, Linux

Svět, zase jednou zbaven téměř veškerého života v důsledku klimatických změn, čeká na svoji poslední záchranu. Karavana přeživších bytostí z kmene Mka posílá každých deset let skupinu vybraných na nebezpečnou výpravu na místo zvané Phithi, doprostřed meteorologického chaosu, kvůli kterému skoro nikde není bezpečno.

Hlavním cílem celé vaší výpravy je najít úrodnou půdu, do které by se dal zasadit nový strom, kolem kterého by vaši lidí vybudovali novou komunitu. Ale není to jediná věc, o kterou se hrdinná výprava musí postarat, území, které se snažíte zabrat není úplně opuštěné. Kromě příšer a pirátů narazíte i na místní obyvatele, se kterými můžete navázat diplomatické vztahy a obchodovat s nimi.

Hra tak trochu hraje na eko friendly notu, přece jenom se snažíte napravit klimatickou katastrofu. Ale nečeká vás zrovna pohodová procházka se zaručeným šťastným koncem. Vývojáři se podělili o nějaké detaily a jednou z překážek na vaší cestě a důležitou herní mechanikou bude počasí. Kyselý déšť střídají bouřky nebo vlny horka a rozmary počasí v Sandwalkers tak ovlivňují mnohem víc, než jenom barvu pozadí.

Sandwalkers oživuje rogue-like žánr několika novými nápady, moc často si v něm totiž nehrajeme na zahradníky s kudlou v ruce. Hra vyjde na PC a Nintendo Switch, datum vydání zatím vývojáři neoznámili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *