Sapphire Nitro R9 Fury 4G

Sapphire Nitro R9 Fury 4G

Vzhledem k tomu, že pro společnost AMD konkurenční nVidia se stále více potýká s větří oblíbeností a zájmem zákazníků, se první jmenovaný výrobce grafických karet rozhodl svůj sortiment zlevnit. Přesněji řečeno AMD zlevnilo svou modelovou řadu R9 Fury. My se nyní zaměříme na oblíbený model Sapphire Nitro R9 Fury 4G.

Sapphire nese označení dceřiná společnost AMD. Specializuje se na výrobu cenově dražších a exkluzivních grafických karet AMD, která je u nás dosti známá a u velké části segmentu trhu i vyhledávaná. Systémy chlazení grafických karet, kterými zbrojí  především modely s označením Tri-X a Dual-X znamenají nejlepší řešení. Zkrátka jedná se o to nejlepší a nejkvalitnější chlazení, které lze na našem trhu s počítačovými komponenty pořídit. Stejně tak je tomu i Fury 4G, která disponuje velmi výkonným chladičem Tri-X a ten nechladí pouze samotný grafický čip, ale i 4GB video paměti typu HBM. Samotná grafická karta má délku 310 milimetrů a již zmíněný chladič má tři 85 milimetrů dlouhé ventilátory vybavené dvouřadovými kuličkovými ložisky. Teplo je rozváděno vcelku kvalitně a to pomocí vlastního pasivu chladiče rozváděného měděným heatpipe o průměru 10 milimetrů, tudíž se nemusíte obávat vysokých teplot, případně i přehřátí grafické karty. O napájení grafické karty Sapphire Nitro R9 Fury 4G se starají dva 8 pinové konektory. Grafika také disponuje dvěma BIOSy, které se dají přepínat pomocí tlačítka na hřbetu grafické karty.

Grafická karta pracuje na frekvenci 1050 MHz a samotná frekvence paměti HBM je pak nastavena na příjemných 500 MHz. Tato grafická karta podporuje také funkci AMD PowerTune, která zajišťuje co největší výkon, defacto se jedná o podobnou aplikaci jako u technologie Boost od společnosti nVidia. Při nízkém využití jsou chladiče a větráky automaticky zastaveny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *