Savior – NOVINKY – Unikátní 2D otevřený svět!

Připravovaná pixel-artová 2D indie akce Savior vezme hráče do otevřeného světa planety Arcadia. Hra si bere inspiraci ze starých her, kombinuje mechaniky parkouru a bojových umění s příběhem, který vás staví do zvláštní role hrdiny, zaseknutého ve vírou rozdělené společnosti na ty, kteří věří a ty, kteří byli vhozeni zpátky do temnoty.

  • Datum vydání: bude oznámen
  • Vývojář: Starsoft Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Hráč se ujme role Sam, hlavní hrdinky, která nemá nejmenší tušení kým vlastně je, nepamatuje si vůbec nic a nevlastní nic, co by jí s čímkoliv pomohlo. Takže se jako klasicky vydáváte na cestu napříč rozlehlým světem plný křivd a vedlejšáků, díky nimž Arcadii můžete začít napravovat kousek po kousku. Přesně jak by se od Zachránce čekalo.

Vyvolení lidé Arcadie žijící na povrchu planety, uctívají světlo a řídí se přísnými pravidly své vlastní církve. Nikdy y je nenapadlo zpochybňovat svatá slova Creedu. Přinejmenším ne ty z nich, kteří chtějí zůstat na povrchu.

Ostatní za neuposlechnutí svatého písma nebo těch, kteří šíří jeho poselství, čeká dlouhá cesta do nitra planety. To se může zdát jako ultimátní rozsudek smrti, ale Padlí, nejsou tak úplně padlí. A protože si hlavní hrdinka nic nepamatuje, je jenom na vás, ke které frakci se přidáte. Součástí hry jsou tedy morální volby a možnost ovlivnit svět kolem sebe prostřednictvím dialogů a reputace.

Jedny z nejzajímavějších herních mechanik jsou součástí soubojového systému. Vývojáři se snaží udělat souboje zábavné a zároveň. Hráči se podle nich rychle naučí sadu pohybů, které má protivník a nebude se tak dlouho zdržovat nějakou strategií. Kromě 6 útoků, máte na své straně i úskoky, blokování nebo můžete využít svoje okolí a překvapit útočníky kbelíkem vody nebo tanečními pohyby.

Savior je ve vývoji už nějaký ten pátek a hratelné verze bychom se měli dočkat koncem roku. Jako první zamíří na počítače a Nintendo Switch. Další platformy jako PlayStation a Xbox jsou v plánu, ale zatím není jisté, jak rychle po vydání se na ně hra dostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *