Scalebound – NOVINKY – Zrušení!

I přes své slovo Microsoftu, které slibovalo, že se rok 2017 ponese v zcela novém světle, bohužel hned na začátku přišla rána pro pár hráčů. Na E3 v roce 2014 nám byla představená opravdu zajímavě vypadající RPG hříčka s draky a v asijském duchu. Scalebound ovšem bohužel nespatří světlo světa.

Hra byla plánována jak pro XOne tak pro Windows. Na hře pracovalo japonské studio Platinum Games. Na začátku loňského roku byl vývoj pozastaven a bylo oznámeno, že hry se dočkáme během roku 2017. Bohužel k tomu nedojde. Ve firmě podle vyjádření, došlo k odchodu klíčových lidí, kteří za hrou stáli. Několik z těchto lidí se vrátilo, ovšem hru to nijak neposunulo a to byl pro projekt konec.

Microsoft tedy po oznámení na všech svých sítí vymazal jakákoli videa z této hry. Podle šéfa Xbox divize bylo zrušení projektu nezbytné. Na Twitteru zase na druhou stranu šéf Platinum Games dával najevo svůj nesouhlas s rozhodnutím.

Něco málo k informacím o hře. Hra byla navržena především jako cooperativní záležitost, odehrávající se ve velkém otevřeném světě. Celý gameplay byl ze třetí osoby, ovšem v dračí roli by to byl pohled z první osoby, přímo očima draka. Draci byli rozděleni do tří variant, a s velkou škálou možností jeho úpravy, pomocí nejrůznějšího vybavení či celkové změny díky drahokamům.

Rok nám ještě ani pořádně nezačal a Microsoft si pro nás přichystal už takovouto zprávu. Nezbývá než doufat, že jedinou a snad i poslední pro tento rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.