Scathe – NOVINKY – Něco jako Doom pro až tři hráče!

Damage State je malé skotské studio, složené z celých tří ex-AAA vývojářů. Tenhle malý tým už nějakou dobu pracuje na Doom-like FPS a jejich práce si pomalu začínají všímat velcí hráči. Připravovaná hra Scathe vyjde pod hlavičkou vydavatelství Kwalee, bude dostupná na PC, Xbox i PlayStation a demo verze hry je momentálně na Steamu.

  • Datum vydání: bude oznámen
  • Vývojář: Damage State Ltd.
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One/Series X a S, PlayStation 4 a 5

Scathe je klasická FPS s velkými zbraněmi a ještě většími démony – to jsou slova vývojářů. Vaší prací a jako vaším posláním je srovnat nepovedené démony zase zpátky do latě. Jako Vymahač pekelné legie sloužíte samotnému Stvořiteli, musíte dokázat, že jste takové služby hodni a probít si cestu skrz hordy nepřátel a často krví zborcený labyrint pekelných chodeb.

Jde v první řadě o FPS, říznutou bullet hell prvky. Takže kromě toho, že se na vás řítí armády démonů a dalších nepovedených zplozenců pekelných, se ještě musíte vyhýbat nikdy nekončícímu přívalu kulek. Hra díky tomu působí ještě rychlejším dojmem a nenechá vás zastavit se, snad jenom v případě, že potřebujete vyměnit kuši za brokovnici.

Na každé mapě před vámi leží jasný úkol, posbírat tři Hellstony a dostat se do středu labyrintu. Hráč si sám může zvolit cestou, kterou se dostane tam, kde ho chce hra mít, ale cestou musí ještě sbírat další věci jako jsou například runy a do cesty se staví i překážky blokující cestu. K tomu jsou všude nepřátelé. Takže zorientovat se, není zase tak jednoduché.

Scathe by měla podporovat drop in/drop out cross-platform multiplayer. Můžou se k vám přidat další dva hráči v průběhu kteréhokoliv levelu. Všichni přitom dohromady sdílíte životy, aby už tak těžká hra představovala ještě větší výzvu.

Scathe zatím nemá stanoveno datum vydání, hotové hry bychom se mohli dočkat ještě v průběhu roku 2022. Momentálně je na Steamu dostupné bezplatné demo hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *