Scorn – NOVINKY – Indie horor ze světa nočních můr

Heslem „hororů není nikdy dost“ jako by se řídili současní indie vývojáři. Na prstech obou rukou byste nespočítali zajímavé hororové tituly, které přinesl letošní rok. Ať už vám v mysli utkvěl kterýkoliv, nemyslím si, že minimálně v návrhu světa by některé překonal ten náš dnešní. Hra se jmenuje Scorn, v překladu opovržení, pohrdání, a přesně to popisuje, o čem ve hře půjde. Titul má na svém kontě malé srbské vývojářské studio a to si pro hru na crowdfundingovém serveru Kickstarter žádá 150 tisíc eur. V současnosti jim chybí zhruba 17 tisíc a do konce vybírání se datuje dvacet dní, dá se tudíž počítat s tím, že crowdfundingová kampaň byla úspěšná.

A co to tedy ten Scorn je? Jedná se o atmosférický horor kombinovaný s adventurou z první osoby, tedy FPS, z šíleného univerza největších nočních můr. Svět, který Scorn představuje je plný hnusu, špíny, tkáňovité hmoty a prapodivné fauny a flóry. Vývojáři se přiznávají k tomu, že si chtěli pohrát s myšlenkou vhodit hráče do světa, který překypuje podivnostmi a je co nejvíce neznámý pro nás. Hra má pracovat s čímsi jako otevřeným světem, či minimálně v rámci jakýchsi regionů, které si budete průběžně odemykat. Stejně jako zbraně, úpravy pro ně a další bonusy. Vývojáři chtějí jednoduše vytvořit hru, o které si budou hráči ještě nějaký ten pátek po jejím dohrání povídat.

Pokud nic nepodcení, rozhodně se jim to může podařit. Svět, který vytvořili, vypadá naprosto parádně, ačkoliv by se nám z něj měl spíše zvedat žaludek. Nechutný je, to ano, ale dílenské zpracovaní je na dobré úrovni. Vývojáři tak plánují hru dodělat co nejdříve a v první polovině roku 2018 jí poslat prvním zájemcům, kteří hru okusí. Má se jednat o port pro PC, který zatím zůstane jediným; o dostupnosti na konzolích ještě nic nepadlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *