Sea of Stars – NOVINKY – Retro RPG od tvůrců The Messenger!

Vývojáři ze studia Sabotage, tvůrci pixelartové metroidvanie The Messenger, o které jste asi nikdy neslyšeli, ale sklidila tunu cen a uznání, se vrací s novým nápadem, kterému se už před vydáním, dostalo mnohem víc pozornosti. Řeč je o připravoveném RPG Sea of Stars, příběhovém prequelu zmiňované hry, v úplně novém žánru.

  • Plánované datum vydání: 2022
  • Vývojář: Sabotage Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Sea of Stars je izometrické RPG s 2D pixelartovým zpracováním, jasně inspirované starými klasikami jako je například Chrono Trigger. A jako obvykle jde o titul, který má být sice poctou staré škole, ale užijí si ho moderní hráči. Takže bychom neměli narazit na neviditelné stěny, ale spíš bychom se měli ponořit do otevřeného světa s hromadou věcí k objevování.

Příběhově se hra blíží klasické, trochu pohádkově bitvě mezi dobrem a zlem. Hlavní postavy Valere a Zale, využívající síly Slunce a Měsíce, musí zabránit zlému alchymistovi Fleshmancerovi, aby uskutečnil svůj zlounský plán. Na svoji epické výpravě ale nebudou tihle dva sami, přidá se k nim nově představený Garl, kuchař/válečník, vývojáři do vydání odhalí ještě další tři hratelné postavy.

Soubojový systém je v Sea of Stars rozdělený na útok speciálními schopnostmi hlavních postav a fyzické útoky. Každý speciální útok stojí body, které sbíráte fyzickým mlácením nepřátel. Takže musíte najít ten správný balanc mezi těmihle dvěma složkami a vytěžit z toho co nejvíc. Osobně mi přijde, že to není zase taková novinka, ale celkem se těším na to, jak se vývojářům podaří všechno ve hře propojit.

Hra začala svůj vývoj kampaní na Kickstarteru a vývojáři rychle dosáhli svého cíle. Teď proto pracují na extra bonusech a prvním DLC. Hra nicméně ještě není hotová, zahrajeme si ji až v průběhu příštího roku. Zatím na PC, vývojáři počítají s vypuštěním na konzole, ale není jasné kdy a jestli se dostane i na novou generaci. Dá se předpokládat, že ano.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *