Sea of Thieves – NOVINKY – Pirátské MMO

Ať si kdo chce říká co chce, piráti jsou sice obrovské klišé, za to však snad není doopravdy možné, aby někdy vyšli z módy. Ale samozřejmě by takové klišé na herní trh jen tak neprošlo, pokud by tato hra nezaujala něčím originálním. A tak nám letos vývojáři ze společnosti Rare přinášejí podivnou kombinaci v podobě pirátské multiplayerovky.

Vývojáři odmítají tvrzení, že by se jednalo přímo o MMO hru, ale rozhodně v ní bude hrát multiplayer opravdu důležitou roli. Nicméně k dispozici bude i singleplayerová kampaň, na kterou však není kladen takový důraz oproti režimu pro více hráčů. Můžeme jen doufat, že nám singleplayer nabídne alespoň nějaký zajímavý příběh, jinak je jisté, že si nebude moci tato hra dovolit příliš dlouhou kampaň, jelikož by se vzhledem k typu této hry stala velmi brzo repetitivní a tím pádem by zanedlouho hráče velmi nudila, ale jako tutoriál poslouží zajisté dobře.

Hra je řešená dost minimalisticky, a to nejen po grafické stránce, která je stylizovaná do krásného pohádkového stylu, ale i po stránce hratelnosti – nemusíte se bát, že byste se v této hře ztráceli, nebo že by vám dělalo obtíže se hru naučit. Na co je však kladen ve hře docela veliký důraz, je spolupráce, při které se samozřejmě budete bavit úplně nejvíce, nebo kdo ví, třeba vás neschopnost vašich spoluhráčů bude dohánět k naprostému šílenství. Každý z vás totiž bude ovládat nějaký kus lodi a shodnout se na rozkazech nebude úplně jednoduché. Kormidelník bude muset briskně reagovat na pozici nepřítele a měnit kurz, dělostřelec musí mít dobrou mušku, ostatní si musí zase poradit s ovládáním plachet a kdykoliv vám nepřátelská střela prorazí trup, musíte okamžitě spolupracovat a ucpat co nejrychleji všechny otvory, takže se nebojte, že byste se snad začali ve hře nudit. No nezní to opravdu lákavě? Škoda jen, že se vývojáři kromě těchto aspektů ještě ze hry tolik neukázali, ačkoliv lákají ještě na mnoho dalších možností, které budou údajně do hry podle trailerů ještě přidány, ale snad už nebudeme čekat příliš dlouho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.