Seasons after Fall – NOVINKY – Pohádek není nikdy dost

28. 09. 2016 Filip Starý
1 307 zhlédnutí

Na začátku září nám vývojáři ze Swing Swing Submarine přinesli velmi zajímavý titul Seasons after Fall. Hra vychází z klasických 2D skákaček, do kterých zapojuje prvek ročních období.

Pohybovat se budeme v lese, který tvoří základ i pro příběhovou linii. Vše je ztvárněno pomocí originální kreslené grafiky a na mysl rozhodně připadne i otázka, zdali se nejedná o nějakou formu interaktivní pohádky? Možná že ano.

04_autumn_logo

Hlavní postavou je totiž liška, která má za úkol zachránit celý les a hlavní pomocí jí bude, již zmíněné, střídání ročních období. Tento zajímavý koncept slouží především pro interakci se samotným prostředím a je důležitý pro samotný průběh hrou. Hráč tak přepne z jara na zimu a voda rázem zamrzne. Následně se může po zamrzlé vodě pohybovat. V případně potřeby zase vyvolá podzim, který poslouží při situacích, které se neobejdou bez pomoci větru. Pořád vše napovídá k tomu, že se jedná o krásně zpracovanou pohádku doplněnou o jednoduché logické úlohy a především o krásně zpracované prostředí.02_summer_logo

Potřebný hudební doprovod jen umocní zážitek z hraní a vyprávění příběhu. Nabízí se tak otázka, zdali je právě toto ta cesta, kterou se budou pohádky obecně ubírat, nebo zdali zůstanou všichni věrni papírové podobě a tradičnímu předčítání příběhů? V minulosti jsme se již setkali s tituly inspirovanými pohádkami, ale například Woolfe: The Red Hood Diaries inspirovaný Karkulkou není asi nelepší hra, kterou pouštět dětem před spaním, vzhledem k množství násilí. Mnohem lépe se už tváří titul Unravel od Electronic Arts vydaný na počátku letošního roku. Hrdina vytvořený z červeného provázku a mírumilovná atmosféra se již mnohem více hodí k zařazení mezi „pohádky“.

Seasons after Fall ale zatím nejlíp vystihuje to, jak by mohli v budoucnu vypadat interaktivní příběhy určené především pro menší děti a zahájit tak novou éru pohádkových příběhů.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0