Secret Government – NOVINKY – Tajná společnost mění svět!

Tahová strategie založená na konspirační teorii s možností změnit historii a vést lidstvo k úplně jiné budoucnosti? Tajné společenství, které tahá za nitky po staletí a ovlivňuje tak životy nás všech, taková je realita ve strategii Secret Government, která je momentálně na Steamu v Early Accessu.

  • Datum vydání: 22. června 2020
  • Vývojář: GameTrek
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Secret Government je tahová strategie, simulující vývoj společnosti od 18. století. Hra staví na konspiračních teoriích o tajných spolcích jako jsou Ilumináti a staví hráče do čela jedné takové organizace. Většina obyčejných lidí nemá nejmenší tušení, že jejich vláda je jenom skupina loutek a za událostmi v jejich zemi i zahraničí stojí úplně někdo jiný.

Interaktivní politická mapa je hlavní částí celé hry, mimo jiné dává hráči přehled o dění v různých zemích. Hra staví hráčům do cesty rozhodnutí a hráči mají jedinečnou možnost změnit historické události a díky tomu destabilizovat státy, založit v nich komunistická hnutí nebo prosadit zákony o které nikdo nestojí.

Politickou, ekonomickou nebo náboženskou situaci ve všech zemích sleduje umělá inteligence hry. Ta hráčům kromě jiného ukazuje pravděpodobné výsledky jejich rozhodnutí a napovídá jim, jak změnit události v některé ze zemí.

Na rozdíl od klasických strategií, kde hráč dává najevo svou dominanci nad ostatními zeměmi, se v Secret Governmant musí hráč spokojit ukrýváním ve stínech a tajemnými titulky v novinách. Ono to taky dává smysl, k čemu by byla tajná organizace, když by se prozradila při prvním převratu.

Samotná tajná organizace – Bratrstvo – je další důležitou částí gameplaye. Po založení lóže v některé zemi může hráč začít páchat zlo (nebo dobro, to záleží) na jejím písečku. Bratrstvo má vlastní suroviny, které vynakládá na změny ve společnosti a je tak potřeba mít přehled o situaci v zemi, stejně jako o stavu vlastní pokladny.

Secret Government mi připomíná kombinaci Hearts of Iron a Crusader Kings, jenom s mnohem zajímavější zápletkou. Tahová strategie ve které hráč nesmí odhalit vlastní totožnost zní jako hodně zajímavý kousek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.