Sector´s Edge – NOVINKY – Nová free-to-play FPS!

Sector´s Edge je nová free to play FPSka z budoucnosti s plně zničitelným prostředím a chaotickými bitvami 8v8. Za hrou stojí dva vývojáři ze studia Vercidium a k tomu, aby dali hru dohromady si vytvořili vlastní engine.

  • Datum vydání: 30. října 2020
  • Vývojář: Vercidium
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

První trailer na hru se objevil začátkem října, a protože za hrou stojí jenom dva vývojáři, rozjela se na Redditu diskuse. Sector´s Edge působí trochu jako mix mezi Minecraftem a Counter Strikem a hned vysvětlím proč.

Sector´s Edge se hraje v arenách 8 na 8 hráčů na 6 plně zničitelných mapách. Mapy jsou postaveny z malých kostiček a podle toho kam se trefíte, spadne buď celá konstrukce nebo si prostě uděláte dveře navíc. Každopádně se do okolí rozletí kostičky. Sector´s Edge je tak jedna z mála her, která opravdu dává hráčům to, co slibuje.

Díky tomu, že se hra odehrává na vzdálené planetě s trochu nižší gravitací je všechno ještě zábavnější. Jednoduše přeskočíte větší vzdálenosti a pokud si rádi plánujete svoje kroky dopředu, tady se vyřádíte. Dobře jsou na tom zatím i zbraně, cítíte každý výstřel (ať už kvůli zpětnému rázu nebo dobrým zvukovým efektům).

Pro vývojáře je důležitá i herní komunita. Hra je zatím v betě (Early Access na Steamu) a hodně vecí se ještě změní. Proto vývojáři čekají na zpětnou vazbu od hráčů, takže když najdete bug nebo vás napadne něco, co ve hře chybí, stačí jim dát vědět na Discordu. Osobně mě vždycky potěší vidět zapálené vývojáře, kteří odpovídají na dotazy hráčů a aktivně budují komunitu kolem svojí hry.

Hra je od 30. října dostupná zdarma ke stažení na Steamu a Itchi. Není to sice žádný masterpiece, ale myslím, že vás nepřestane bavit hned první odpoledne, a i když ji vyzkoušíte a odinstalujete, můžete se vrátit za pár měsíců a podívat se, co všechno se změnilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *