Sekiro: Shadows Die Twice – NOVINKY – Další hra od tvůrců Dark Souls již v březnu

Příznivci Bloodborne a Dark Souls zbystřete. Tvůrci těchto dvou kultovních kousků totiž pracují na novém titulu jménem Sekiro: Shadows Die Twice. Tato nová akční adventura studia FromSoftware vyjde 22. března 2019, a tak nezbývá, než se podívat, co nám nabídne.

Hrát budete v kůži shinobiho, který byl dříve odpadlíkem, ale nyní přísahal, že ochrání mladého dědice trůnu. Tím pádem se stáváte terčem mnoha nepřátel, až se jednomu povede pána přepadnout a unést. A teď je jen na vás, abyste protivníka našli a pomstili se za jeho zločin. Celá hra se odehrává na počátku šestnáctého století v Japonsku. Všechny postavy i události jsou však kompletně smyšlené.

I když se jedná o dílo autorů Dark Souls, má tato hra i pár odlišných prvků. V Sekiro: Shadows Die Twice se totiž neobjevují žádné prvky RPG ve stylu různých vlastností postav. Stejně tak ani zbraně nepůjde vylepšovat podle vašeho uvážení. Hra vůbec nenabídne multiplayer, což je celkem příjemné osvěžení od dnešních titulů, které staví v zásadě pouze na multiplayeru. Vaším hlavním nástrojem smrti bude samozřejmě katana, avšak k dispozici budou i další předměty, které budete využívat i k objevování a postupování, jako třeba pochodeň nebo hák. Místo toho, abyste se u protivníků zaměřili na jejich ukazatel zdraví, budete se zmíněnou katanou cílit na jejich vyrovnanost a balanc, díky čemuž budete moci nepřítele zneškodnit i jedním správně mířeným úderem.

Poprvé jsme o tomto titulu slyšeli již na The Game Awards 2017 a další informace pak následovaly na E3 v loňském roce. Celý projekt režíruje stejný člověk jako Dark Souls a Bloodborne, tedy Hidetaka Miyazaki, a tak se rozhodně máme na co těšit. Sekiro: Shadows Die Twice si zahrajete jak na počítači tak i na PlayStation 4 a Xbox One. Již teď si hru můžete samozřejmě předobjednat a vyjde vás na zhruba 1300 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *