Sekiro: Shadows Die Twice – RECENZE – Perfektní soulsovka z prostředí středověkého Japonska 1/2

08. 04. 2019 Filip Starý
1 096 zhlédnutí

Myslím, že již můžeme za většinu hráčů soulsovek konstatovat, že japonské studio FromSoftware opravdu překvapilo. Ano, mají za sebou celou sérii Dark Souls, Bloodborne a další jedinečné tituly, ale Sekiro: Shadows Die Twice dokázalo zazářit jako by to byla jejich první hra. Sekiro totiž přišlo s obrovskou dávkou nových prvků a herních mechanismů, které byly na většině herních portálů oceněny nejvyšším možným hodnocením. 

Sekiro je zasazeno do skvěle zpracovaného prostředí japonského středověku. Narazíte na jedinečnou architekturu, rozkvetlé zahrady, ale i na mrazivá zákoutí, kde budete muset dávat pozor na každé mihnutí stínu. Prostředí dokresluje skvělé zvukové zpracování a výsledkem je jedinečná atmosféra, která rozhodně nepřipomíná klasické soulsovky. Prostředí působí více reálně. Většina míst je i skvěle vymodelována z hlediska hloubky. Většinou nejste nuceni bojovat v ohraničeném 2D prostoru. V Sekiro máte možnost využívat střechy, skákat, pohybovat se po terasovitých částech mapy a vše působí mnohem akčněji než klasický souls souboj v těžkém brnění. 

Co vlastně Sekiro je? Na Steamu například nenajdete popisek nebo tag obsahující RPG. I když to může na první pohled klamat, tak Sekiro není RPG. Nenajdete zde klasický levelovací systém s širokou nabídkou zbraní, předmětů a dalších možností vylepšení vaší postavy. FromSoftware šli tentokrát jiným směrem. Hlavním cílem je poskytnout co nejucelenější akční bojový zážitek, který by neměl být ničím rušen a nutno říci, že se to opravdu povedlo. Arzenál zbraní tady nechybí a vystačíte si s jedním mečem a to samé platí i o základním vybavení hlavního hrdiny. 

Dějová linka je vystavěna v podobném duchu. Můžete se dozvědět opravdu hodně, je propracovaná, ale pokud nechcete, tak vás rozhodně nebude průchodem hrou rušit. 

Propracovanost dokládá i možnost čtyř různých konců hry a pokud se budete chtět dozvědět opravdu vše, tak to nebude procházka na pár hodin.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0