Sekiro: Shadows Die Twice – RECENZE – Perfektní soulsovka z prostředí středověkého Japonska 2/2

15. 04. 2019 Filip Starý
688 zhlédnutí

Pojďme se konečně podívat na bojový systém, který nám toho spoustu objasní. V první řadě je nutné podotknout, že v Sekiru nenajdete staminu jako v předchozích souls hrách. Zkrátka můžeme skákat, uhýbat a běhat bez nějakého omezení. To samozřejmě může i váš soupeř. Ze soubojů se tak stává extrémně dynamický a akční sled bojových výpadů a úhybů. Pokud v klasických Dark Soul šlo o vteřiny, tak tady jde o setiny vteřin. Stamina je sice pryč, ale nacházíme tu úplně nový a jedinečný prvek, kterým je ukazatel obrany. Tu můžete dobře načasovanými útoky prorazit a soupeře okamžitě popravit. Tato možnost funguje i na bosse, ale rozhodně to není tak jednoduché, jak se zdá. Soupeř vás bude často zasypávat hromadou útoku, přičemž vám mnohdy stačí jenom jedna nebo dvě nechráněné rány, abyste byli nuceni si to zkusit znovu. Hra si vás ale dokáže udržet tím, že přesně víte, kde jste udělali chybu a lze se jí vyvarovat. 

Soubojový systém je tak propracovaný a dynamický, že jeho zmáknutí vám zabere spoustu času a dá se pochopit, proč vývojáři necpali do hry další zbytečné zbraně, kterými by vše komplikovali. Máte meč v pravé ruce a levou ruku nahrazuje protéza, kterou můžete využít k sekundárním útokům, jako je házení shurikenů nebo ke šplhání a dalším věcem. Ze zmíněného soubojového systému vychází i nepřátelé. Nenajdete zde moc monster jako v klasických soulsech, ale většina nepřátel bude taktéž disponovat mečem a bojovými schopnostmi, nad kterými vám bude hlava stát. 

FromSoftware dokazáli přijít s jedinečným konceptem soulsové hry, která si vás dovede udržet u obrazovek hodiny a pořád to bude neskutečná zábava, možná vlastně utrpení, po kterém budou následovat momenty, kdy vás hra odmění a nebudete váhat v pokračování. Velkým plusem je i skvělá optimalizace, která je v tomto případě, vzhledem k dynamice hry, naprosto nutná. Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0