Sensei Ten – HARDWARE – Nová myš od SteelSeries

Společnost SteelSeries uvedla na trh novou herní myš Sensei Ten. SteelSeries určitě nemusíme představovat, jelikož patří k naprosté špičce na trhu, ale na myš se rozhodně podíváme, protože přináší něco nového.

Jak již název napovídá, Sensei Ten navazuje na svou ikonickou sérii herních myší. Design tak zůstává a ty hlavní vylepšení nejsou vidět na první pohled. Myš je vhodná jak pro praváky, tak pro leváky, ergonomie je lety ověřená, ale požadavky z prostředí eSportu jsou čím dal vyšší. Sensei Ten tak přichází s TrueMove Pro senzorem.

TrueMove Pro senzor vyvinula společnost StellSeries ve spolupráci s výrobcem PixArt. Sledování pohybu 1 ku 1, 18 000 CPI, 450 IPS. Technické informace nám ale tolik neřeknou jako praxe. TrueMove Pro senzor jednoduše myš lépe stabilizuje a má vylepšené sledování pohybuje. Ve výsledku by tak měl eliminovat falešnou registraci pohybu například při nechtěném náklonu nebo otočením myši, což může být samozřejmě mnohdy v esportu rozhodující. TrueMove Pro by tak měl být v současnosti nejspolehlivější senzor co se týče jakéhokoliv povrchu.

„Původní Sensei je nejoblíbenější myší v historii počítačového hraní, a proto jsme věnovali mnoho času intenzivní expertíze, abychom zachovali její originální tvar pro další hráče,“ říká Brian Luu, produktový manažer SteelSeries, a dodává: „Náš tým odvedl fantastickou práci, zůstali věrní designu Sensei zatímco vylepšili její výkon ve prospěch aktuálních požadavků profesionálních hráčů elektronického sportu.“

Standardem je následně symetrický tvar a 8 tlačítek. Mechanické spínače vydrží 60 milionů kliknutí a bez dvouzónového RGB podsvícení bychom si Sensei snad ani nedovedli představit. Myš doplňuje i možnost uložení jejího nastavení do interní paměti a při přesunu na jiný počítač jí tak znovu nemusíte nastavovat. Cena Sensei Ten se pohybuje okolo 2000 Kč a poskytuje tak další upgrade k dosavadní sérii špičkových herních myší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *