Seriály a filmy inspirované hrami – TÉMA – Na co se dívat z pohodlí domova?

Zaklínače na Netflixu už každý viděl a je úplně jedno, jestli se vám víc líbí adaptace téhle slavné série od CD Projektu, protože bez her, by seriál nikdy nebyl. Zaklínač není jediná hra, která inspirovala filmařský průmysl, a protože v této těžké době nemůžeme jenom hrát, tady jsou nejlepší filmy a seriály natočené podle her, které se dají sledovat z pohodlí domova.

Zaklínač

Ve fantasy světě Zaklínače si každý najde svoje. Knihy jsou samozřejmě základem celého universa a starý polský seriál je prostě chuťovka. Hry pokryly většinu loru a nový seriál od Netflixu se snaží o moderní zpracování série, ale pokud vyloženě netrváte na Geraltovi, film Půl století poezie s Lambertem a Triss v hlavní roli stojí za váš čas.

Resident Evil

S blížícím se příchodem nové hry (Resident Evil 3) jde o celkem aktuální záležitost. Ať už si chcete doplnit informace o společnosti Umbrella Corp., seznámit se s některými hlavními postavami (třeba Weskerem) nebo prostě zjistit, co se stalo v Raccoon City, filmová série to má všechno pokryté.

Castlevania

Když už budete na Netflixu sledovat Zaklínače, rozhodně nesmíte přehlédnout seriál Castlevania. Letos se anime seriál dočkal 3. série, a i když se děj odklonil od herní předlohy, jde o neuvěřitelně chytlavý seriál (a to říká někdo, kdo anime normálně nesleduje).

Assassin’s Creed

V roce 2016 jsme se dočkali první filmové adaptace této herní série a přesto, že spousta fanoušků herní série by asi nesouhlasila, podle mě jde o skvělý film. Zpracováním se film blíží spíš k prvním hrám a ukazuje, proč Abstergo dělá, to, co dělá a osobně se celkem těším na další díl.

Warcraft

Dny doma v izolaci jsou dlouhé a nebudu popírat, že si World of Warcraft našel cestu zpátky na harddisk, ale po několika dlouhých hodinách expení, si prostě musíte odpočinout. Remaster Warcraftu dopadl tak jak dopadl, ale naštěstí film Warcraft unikl smůle Blizzardu a jednou za čas se na něj dá kouknout.

Tomb Raider

Stejně jako ve hry si i filmy prošli rebootem. Novou Laru sice nehraje Angelina Jolie, ale i tak jde o dobrý akční film. Nejde sice o film, na který bych šla do kina nebo bych od něj čekala nějaké velké zvraty v příběhu, ale určitě bych ho nevypla v půlce s tím, že mě nebaví.

Celý seznam je subjektivní a výčet filmů by mohl být mnohem delší, Need For Speed je super film pro autíčkáře, Final Fantasy: The Spirits Within přivádí zpátky k životu celou značku a Detektiv Pikachu nebo Angry Birds stojí za shlédnutí ať už hrajete hry nebo ne. Jaké jsou vaše oblíbené filmy a seriály inspirované video hrami?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *