Šestá sezóna v League of Legends

06. 01. 2016 Filip Starý
2 715 zhlédnutí

Hru League of Legends můžeme hrát již od roku 2009, kdy byla vydána studiem Riot Games a s příchodem roku 2016 se většina hráčů těší na spuštění již její šesté sezóny.

Každá sezóna trvá obvykle necelý rok a hráči mají možnost posouvat se po dovednostním žebříčku nahoru. Z nejnižších divizí (Bronze, Silver) je možnost dostat se až do těch nejvyšších (Diamond, Challenger). Každá divize je ještě rozdělena do pěti částí a v každé z nich musí hráč nahrát 100 League Pointů, poté ještě splnit promoci, která se skládá ze třech nebo pěti zápasu, v kterých musí hráčova úspěšnost přesáhnout polovinu. Pokud se mu to nepodaří, zůstává stále ve stejné divizi a celý proces musí opakovat znovu. Nutno ještě podotknout, že za každý vyhraný zápas (trvající průměrně 45 minut) hráč získá přibližně 20 League Pointů a za prohrané zápasy samozřejmě část ztratí. Z výše uvedeného vysvětlení sezón ve hře League of Legends lze vyčíst, že hra je velice časově náročná.

Nicméně aby nebyl rok hraní úplně zbytečný, systém hry hráče virtuálně hodnotí a dle toho poté vybírá hráče, kteří proti sobě hrají a toto hodnocení si systém pamatuje i při přechodu do dalších sezón a hráči tak nezačínají úplně od nuly.

1259290451226203203

Pátá sezóna skončila v listopadu 2015 a hráči se ocitli v tzv. předsezóně, ve které se studio snaží vybalancovat všechny nové změny, aby bylo vše připravené a funkční při zahájení nové sezóny v měsíci leden.

Největší změnu v současné době prodělávají wardy sloužící k dočasnému odkrytí nepřítelovi části mapy. Již v minulé sezóně prodělaly wardy spoustu změn a byly z části nahrazeny tzv. trinkety, které si mohou hráči na začátku hry pořídit zcela zdarma. Jsou to předměty chovající se z části jako zmíněné wardy ale obohacené o další specifickou vlastnost (zvětšení dosahu viditelnosti, možnost spatřit nepřítelovu wardu apod.). Velké změny se také dočkají hráči, kteří hrají na pozici support a již teď mohou testovat tři nové předměty pomáhající jim v průběhu hry.

Úplného předělání se dočkal systém bodů masteries. Ty si hráči nastavují ještě před samotnou hrou a poté jim poskytují specifické vylepšení pro jednotlivé postavy ve hře. S novou sézonou bylo přidáno devět nových vlastností (každý hráč má body pouze pro dosažení jedné z nich), které  poskytují herním postavám mnohem znatelnější vylepšení než v minulé sezóně a očividně bude na jejich volbě čím dál více záležet.

Hráčům hrajícím na pozici jungle bylo poskytnuto úplně nové monstru nazvané Rift Herald, které by mělo být natolik silné, aby ho pouze jeden hráč nedokázal zabít sám, a po zabití poskytne jednomu hráči dočasné vylepšení několika atribut. Hráči ho naleznou na stejné pozici jako známého Barona Nashora. Ten se ve hře objevuje až po dvacáté minutě, v které si vymění místo s již zmíněným Rift Heraldem.

1448416435_r0BbtqvJ

Další velkou změnu prodělá samotný herní klient. Především systém přiřazování hráčů, který by měl být dokonalejší a zamezovat tak rozporům mezi hráči, které často vyústí ve vulgární nadávky. Součástí je i výrazná změna designu. S výše zmíněnou úpravou souvisí i vývoj nové mobilní aplikace. Studio Riot Games tak chce hráčům umožnit sestavovat týmy jenom pomocí mobilních telefonů, aby následně hráči přišli k počítači a rovnou hráli. To se hodí zejména pro hráče ve vyšších divizích, kdy je čekací doba na zápasy již vysoká. Hráči tak budou moci sedět pohodlně například na záchodě, čekat na hru a následně si sestavovat tým.

Již z tohoto výčtu novinek, který zdaleka neobsáhl ani všechny hlavní změny hry je jasné, že se budou mít hráči v nové sezoně co učit.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0