Settlement Survival – Perfektní city-builder s generickým jmeném!

Postavit se do čela skupinky přeživších, hledajících nový domov. Najít to správné místo a postavit tam první domy. A sledovat, jak se vesnička mění na soběstačné město, v čele nově vznikající civiliazace. Něco takového nabízí city-building management hra Settlement Survival, ve které zodpovídáte za lidi, zásoby i obchodní cesty.

  • Datum vydání: 24. října 2022
  • Vývojář: Gleamer Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Settlement Survival je dokonale otevřený sandbox, který nechává hráče dělat si cokoliv jen si jejich srdce přeje a přitom je nutí starat se o všechno ostatní. Stavba hezkých ulic a rovnání políček bude muset chvíli počkat, pokud se vaši svěřenci rozhodnou, že nejsou tak úplně spokojeni s vaším vedením, s mírou vzdělanosti nebo nabídkou zaměstnání.

Vaši lidé a jejich rozmary nejsou naštěstí tím jediným, co musíte kontrolovat. Ať už se rozhodnete vybudovat svou vesničku na břehu řeky nebo radši někde v ústraní, vždycky to bude mít svá pro a proti. Voda s sebou přináší zdroj obživy a taky povodně. Hory jsou fajn na těžbu, ale moc daleko od všeho ostatního a nemáte se moc o co opřít. Nepřátelé jako takový tady nejsou, narazíte jenom na nástrahy v podobě nepříznivého počasí a přírodních živlů.

Nakonec je nejlepší možná vybrat si kus rovné země a všechno ostatní si tam postupně dodělat. Teraformace je tady jednou z mechanik a když náhodou zjistíte, že potřebujete další přítok řeky nebo rovnou jezero, stačí přejet obrazovku a vytáhnout ten správný nástroj z nabídky.

Vašemu budování nestojí nic moc v cestě. Settlement Survival dělá výborně to, co slibuje a to je neomezená stavba a přizpůsobení si okolí, jak potřebujete. Takže pokud máte dost nápadů, výborný playlist a tunu času, je to perfektní hra. Postupně objevujete nejen zatím neodhalené části mapy a skryté plány na unikátní budovy, ale i technologická vylepšení a pokročilejší stavby. A pořád máte větší chuť budovat ještě o trochu větší civilizace, chce to ještě jednu obchodní cestu, poslední vylepšení…

Settlement Survival se právě dostal z Early Access verze a je dostupný na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *