Seznam her, které by vás neměly za posledních šest let minout – TÉMA

S odstupem času není nikdy na škodu, udělat si shrnutí a v tomto případě shrnutí počítačových her, které by vás za posledních šest let neměly rozhodně minout.

Ať už jste nebo nejste fandové celé Bioshock série, tak Bioshock Infinite (2013) by vás rozhodně minout neměl. Tahle neuvěřitelně dobře propracována FPS hra tvoří, v kombinaci s neobvykle vymyšleným příběhem, silnou kombinaci a vůbec nevadí, pokud jste se nesetkali s prvními dvěma díly, i tak totiž budete svědky brutálního herního zážitku. Kritické hodnocení na serveru Metacritics mluví za vše, 94/100.

BioShockInfinite-2015-04-04-21-45-46-249-1

Zarytého RPG hráče zajisté není třeba seznamovat s Dark Souls sérií, ale pro ty, kteří se k ní ještě nedostali, tu máme výstižné označení. První díl Dark Souls (2012) a následující pokračování Dark Souls 2 (2014) tvoří synonymum pro pojem „nejnávykovější RPG všech dob, ve kterém budete hlavně umírat“.

Titul Hotline Miami (2012) předznamenal příchod všech „retro“ stylizovaných her, se kterými se v poslední době setkáváme. Tento šílený 2D masakr by tak neměl nikoho rozhodně minout.

Série GTA udělala obrovský krok dopředu, když se objevil titul GTA 5 (2013). Pátý díl nám ukázal, jak by měli pořádné „next-gen“ hry vypadat. Po prvotním žasnutím nad propracováním hry jsme mohli strávit hodiny u příběhu třech chlápku z Los Santos a titulu tak rozhodně patří na seznam nejlepších her za posledních šest let.

I když nejste skalní fanoušci světa Sapkowského a nepřečetli jste všech osm knih, tak titul Zaklínač 3 (2015) byste opomenout neměli. Tomuhle jedinečně zpracovanému RPG se vyrovná jen málokterý titul. Pro nás je herní zážitek silnější o to, že prostředí, ze kterého svět Sapkowského vychází, máme za „humny“ a není nám vzdálený.the_witcher_3_wild_hunt_geralt_fighting_the_fiend

O titulu Amnesia (2010) se nelze nezmínit. V roce 2010 nastavil směr, kterým se následně většina žánrových titulů ubírala. V herním hororovém žánru už nebyli vývojáři schopni vytvořit strašlivější, hnusnější, děsivější stvoření a tak udělali jednoduchou věc, sebrali hlavní postavě ve hře zbraň, se kterou jste se mohli proti nestvůrám bránit, a nezbylo nic jiného, než se schovávat.

Výše jsme si představili tituly, které byly mezi herní komunitou v posledních letech nejúspěšnější, a každý bych o nich měl alespoň vědět. Kdo ještě některý z titulů nezkusil, tak hurá do toho!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.