Shadwen – NOVINKY

Vývojářské studio Frozenbyte, známé díky sérii Trine, připravuje novou hru Shadwen. Titul by se měl na Steamu objevit již sedmnáctého května a již teď je jasné, že bude pořádně zajímavý.

Tím originálním prvkem je psychologická rovina příběhu. Ve zkratce se jedná o stealth akci, kdy v roli hlavní hrdinky Shadwen procházíte lokacemi a plníte mise. Jenže Shadwen je vražedkyně a jakýkoliv kontakt s jinou osob vyústí většinou v boj na život a na smrt. Ve výsledku tam máte dvě možnosti. Procházet příběhem nespatřen nebo jednoduše likvidovat všechny na potkání. A kde je zmiňovaná psychologická rovina? Příběhem totiž neprocházíte sami, ale s malou holčičkou, která si moc dobře pamatuje to, co spatří na cestě s vámi. Samozřejmě se nejedná jen o pouhé ukrývání ve stínech a proklouzávání nepřátelům za zády, ale hráč může klást různé překážky a způsobit smrt nepřátel úplnou náhodou tak, aby se nad tím nikdo ani nepozastavil.

shadwen_shot_03

Již tento základní princip se zdá velmi zajímavý, ale vývojáři k tomu připojili ještě hrátky s časem. Ten bude možné přetáčet zpět, jako například v Life is Strange. Budeme moci tak napravovat způsobené chyby a zajistit tak nejideálnější průchod jednotlivými levely. Středověké prostředí hry vypadá z vizuálního hlediska velmi působivě, ale uvidíme, jak si vývojáři poradí s výslednou optimalizací hry, které obrovským způsobem ovlivňuje finální podobu hry.shadwen_shot_01

Před několika měsíci jsme si mohli zahrát demoverzi hry, která byla koncipována netradičním způsobem. Čím větší skóre totiž hráči nahráli, tím levnější bude finální verze hry a to se dozvíme již za necelé dva týdny.

Není nutné zde prozrazovat hlavní zápletku příběhu, ale hráč bude mít určitě co dělat, aby výrazným způsobem neovlivnil psychiku malého dítěte, které by následně chápalo vraždu jako jediný způsob, jak vyřešit situaci. Na závěr ta už nezbývá nic jiného, než se těšit na to, jak se s tímto skvělým nápadem na stealth akci studio Frozenbyte vypořádá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *