Sheltered – NOVINKY

27. 04. 2016 Filip Starý
1 702 zhlédnutí

15. března 2016 se na platformě Steam objevila hra Sheltered. Na první pohled obyčejná 2D retro „klikačka“, u které nás zaujme především její velmi kladné hodnocení. Je tedy něčím tato hra zajímavá a poskytuje nám něco nového?

I přesto, že je hra graficky velmi jednoduše zpracována, dokáže navodit velmi vážnou a ponurou atmosféru postapokalyptického světa, kde je jediným bodem zájmu přežití. Sheltered nás ale nevrhne do nehostinné krajiny, jako většina survival her, ale poskytne nám určité „teplo domova“ – protiatomový kryt jako útočiště. Ale něco za něco, výměnou za relativně bezpečné místo dostává hráč nelehký úkol – postarat se členy své rodiny, kterým musí zajistit jídlo, dobré životní podmínky a jednou z cest jsou i výpravy z krytu a průzkum okolí.

356040_screenshots_2016-02-13_00001

Sheltered tak poskytuje zajímavou postapokalyptickou atmosféra, ALE tím nejvíce nepříjemným prvkem pro vývojáře je skutečnost, že se na herním trhu v roce 2014 objevila hra This War of Mine, která pracuje neuvěřitelným způsobem s psychologií postav, je vizuálně velmi kvalitně zpracovaná, promyšlená do nejmenších detailů a když Sheltered postavíme vedle ní, což bezpochyby většina hráčů udělá, vypadá jako její nevydařená verze z devadesátých let.

Bohužel, když u hry hráč vydrží delší dobu, nějakým způsobem dokáže zajistit chod krytu, obstarat jídlo, apod., tak hra začne silně pokulhávat na detailech a na špatně zpracovaných mechanikách, kdy se postavy občas začínají chovat, jako kdyby byli v The Sims 3 – chovají se pouze v rámci ukazatelů životních potřeb.

A přesně zde by titul Sheltered potřeboval vylepšit. Přinutit hráče, aby mu na postavách záleželo a opravdu se staral o jejich přežití. Těžko říci, jak by to dopadlo, kdyby se na herní scéně neobjevil zmíněný titul This War of Mine. Sheltered tak je bohužel jeho nevydařenou kopií s 2D retro grafikou.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0