Sheltered – RECENZE – Život pod zemí 1/2

Musím se přiznat, že k Sheltered jsem byl z počátku velmi skeptický. Přeci jenom, survival her je už hodně, většina z nich se navzájem vykrádají a když jsem uslyšel o další 2D hře zaměřené na přežití v atomovém bunkru … moc se mi do toho nechtělo.

Ve finále mám ale ze Sheltered velmi dobrý pocit, pojďme se tedy na tento titul od Team17 podívat trochu komplexněji.

Sheltered je vcelku jednoduchá hra a někdy je v jednoduchosti krása. Pokud hru porovnáme například s This War of Mine, spatříme obrovský rozdíl, jak v celkové propracovanosti, tak i v detailnějších principech jako je psychologie jednotlivých postav. Pokud ale vezmeme v úvahu cenovku, s kterou Sheltered na trh přišlo a smysl samotné hry, je jasné, že porovnávat tyto dva tituly není rozhodně na místě a každý si žije vlastním survival životem, a to i přesto, že navenek můžeme spatřit obrovskou podobnost. Ve zkratce: Sheltered vám poskytne ojedinělý a krátkodobý herní zážitek, který je úměrný kvalitě a ceně hry.

Hned na začátku hry si na chvíli můžete zkusit 2D post-apokalyptickou verzi The Sims. Vytvoříte si čtyřčlennou rodinu, s kterou strávíte nějaký ten čas a vlastnosti, jaké jim dáte, zásadně ovlivní průběh hry. Chcete, aby postava nespotřebovávala tolik jídla? Stačí ji přiřadit specifickou vlastnost, ale následně zjistíte, že z postavy můžete udělat člověka posedlého čistotou, což se vám vrátí při udržování bunkru v čistotě a předcházení infekcím. Vybrat můžete ale jen jednu vlastnost a tak přichází na řadu rozhodování a kombinování vlastností mezi jednotlivými členy rodiny. Dále jim nahodíte pořádný outfit z wastelandu a můžete do boje.

Ze začátku hry se budete muset sakra snažit přežít. Seznámíte se s vašim 2D pixelovým a útulným bunkrem, který ze začátku vypadá jako pořádně zanedbaný squat house ale vše se časem změní. Základem je jídlo a voda…

Pokračování recenze vyjde ve středu 17. května. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *