Sheltered – RECENZE – Život pod zemí 2/2

Pokračování recenze z 15.5. 2017. 🙂

Vodu získáváte filtrováním deště a ukládáte ji do reservoárů, které můžete upgradeovat a když týden nezaprší, máte sakra problém. Jídlo můžete získat od obchodníků, posílat členy rodiny na expedice nebo lovit zvěř.

Pokud dokážete zajistit tyto dva základní elementy, pomalu začnete pronikat do složitějších prvků hry. Zjistíte, že nad bunkrem máte dodávku, kterou můžete opravit. Pomocí workbenche můžete vytvářet spoustu užitečných věcí, vylepšovat prostředí tak, aby se alespoň trochu podobalo skutečnému domovu a tak dále. Vylepšujete rádio, prozkoumáváte větší části mapy a nabíráte do bunkru nové členy, což chvilkami působí jako Fallout Shelter. Vaši podzemní skrýš můžete rozšiřovat a dokonce zabezpečovat proti raiderům. Sheltered nakonec není tak jednoduchá hra, jak se může na první pohled zdát.

Obrovskou absencí je příběhová linie a texty. Vše je maximálně jednoduché a točí se pouze okolo “rodinného” deníku, kde najdete pár řádků naprosto očividných faktů, téměř bez náznaku nějakého příběhu či psychologie postav. Ale jak již bylo řečeno, v jednoduchosti je krása a vy se tak můžete soustředit pouze na plnění jednotlivých kroků k úspěšnému přežití v krytu.

Hra disponuje i funkcemi jako zrychlení času, které je velmi užitečné například při čekání na déšť, kdy vlastně nemůžete vůbec nic. Voda je potřebná téměř na vše. Na podniknutí výpravy, správu bunkru, čištění toalety apod.

Hra si mě získala především svojí jednoduchostí, a díky tomu na vše přicházíte pomalu sami, nezasekáváte se a pořád objevujete nové věci. „Pořád“ v tomto případě značí několik hodin, než se začnete setkávat se stereotypními první, což je další nevýhodou titulu, která se dá přehlédnout. Hra dokáže na několik hodin skvěle zabavit a to je nejdůležitější.

Sheltered není v ničem revoluční. Nepřichází s ničím novým, ale ve výsledku se jedná o kvalitní hru, na které si dali vývojáři záležet.

Hodnocení: 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *