Sherlock Holmes Chapter One – RECENZE – Zpátky v čase!

Ukrajinské studio Frogwares se proslavilo hlavně titulem The Sinking City a sérií her o tom nejslavnějším detektivovi vůbec Sherlockovi Holmesovi. Studio zkouší něco nového, Sherlock se vrátí o pár zpátky a budeme hrát za jeho mladší, méně zkušenou verzi. A přestože se hra pyšní názvem Chapter One, další kapitola nebude.

  • Datum vydání: 16. listopadu 2021
  • Vývojář: Frogwares
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Sherlock Holmes Chapter One, zní to hezky, ale název je trošku zavádějící. Protože se Sherlock vrací zpátky do svého mládí a domů, jde vlastně o jednu z prvních kapitol jeho života, především jako detektiva. Takže se název hry váže k příběhu, ne k možnému začátku nové série. Matoucí, ale tak nějak to dává smysl.

Sherlock se vrací na rodný ostrov Cordona, aby navštívil hrob své matky, jenom aby zjistil, že okolnosti týkající se její smrti jsou trochu jiné, než si dosud myslel. Tím se rozjede příběhová linka, ke které se přidají další záhady a klasická hra se Sherlockem a Johnem v hlavní roli je tady.

Mladý Sherlock není stejný jako ten, na kterého jsme zvyklý. Změnil se nejen jeho vzhled, ale i jeho povaha. Sherlock, jakoby se najednou nemohl rozhodnout, jestli se chce přiklánět k chladné logice nebo dát průchod svým emocím. Morální dilemata, kterých je už tak plná hra jsou najednou důležitější než kdy předtím. Sherlock se přímo vyvíjí před vašima očima, s tím jak hrajete. Jon se taky dost změnil, v téhle hře jde jenom o výplod Sherlockovi fantazie. A i když bych si přála, aby tam skutečně byl, je neuvěřitelné, jak dobře jejich vztah vývojáři vystihli.

Další postavy ve hře jsou stejně zajímavé jako Sherlock a Jon. Ať už mluvíte s podezřelými nebo svědky, každá postava má něco do sebe a zapadá do příběhu. Vůbec příběh vývojáři vytáhli na nový level, kromě hlavního případu na pozadí toho všeho, čeká na Sherlocka 5 vedlejších případů a každý z nich je sám o sobě poutavý a jak se přes ně dostáváte, hra nabírá na tempu.

Navíc se Frogwares vymanili z nascriptovaných lokací a udělali celý ostrov jako open world. Takže se najednou otevírají úplně nové možnosti, obyvatelé města jsou zaneprázdnění vlastními životy a malebné prostředí nabízí řadu aktivit, které předtím chyběli. Je proto trochu škoda, že právě v otevřeném světu narazíte na tunu glitchů, které dokáží zkazit celý zážitek.

Nicméně jde o jeden z nejzajímavějších titulů tohoto roku. Lidi z Fragwares ví dobře, jak udělat hru se Sherlockem v hlavní roli a jde to vidět. Všechna rozhodnutí mají následky a dvakrát si proto rozmyslíte, koho se rozhodnete obvinit z vraždy. K tomu všemu se přidávají Sherlockovi vlastní pocity. Technicky na tom hra není nejlépe, ale rozhodně není nehratelná.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *