Sherlock Holmes: The Awakened – Jak prosté, milý Lovecrafte!

Frogwares a Sherlock Holmes představují dynamické duo, které jenom tak něco nerozhodí. Teda kromě neshod s vydavatelem u jejich druhého populárního titulu The Sinking City. Ani to vývojáře nezastavilo, aby dva úspěšné projekty sloučili do jednoho a přinesli hráčům zajímavou odbočku, kde si slavný londýnský detektiv udělá zastávku v lovecraftovských záhadách.

  • Datum vydání: 11. dubna 2023
  • Vývojář: Frogwares
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Sherlock Holmes: The Awakened není úplně zbrusu novou hrou, vlastně jde o šestnáct let starý počin, do jehož remasterování se ukrajinské studio pustilo. Jenže, šestnáct let je tak dlouhá doba, že hra vypadá docela jinak a taky už si to původní skoro nikdo nepamatuje.

Slavný detektiv se zapsal do paměti všech jako postarší přemýšlivý chlápek, který si na všechno přijde sám a těmi nejpodivnějšími způsoby. Nebo tomu tak bylo, než přišli nové adaptace knih o Sherlocku Holmesovi a všechno se přizpůsobilo novému publiku. A i když mám ráda knižní originál, nové zpracování mě taky baví. Takže nemám problém s mladším Holmesem, který než aby přemýšlel co dál sáhne po pistoli.

Remake v případě The Awakened je slušnou předělávkou snad všeho. Původní hra byla z první osoby, tahle je ze třetí. Menší mapy se rozrostli ve skoro otevřený svět. A to co zůstalo, je jenom to nejdůležitější, příběh a nutnost vyřešit záhady jednu po druhé, dokud nedojdete až na konec.

Detektivní práci se nevyhnete ani s další dimenzí za zadkem. Pečlivé hledání stop a vyvozování závěrů z toho, co už víte je tady jako v každé jiné hře o Sherlockovi. Jenom to celé usnadňuj ta věc s remakem a nestane se, že byste neprávem obvinili nevinného. Co ale situaci trochu komplikuje jsou důkazy, které musí být v inventáři ještě dodatečně aktivované a předpřipravené otázky. Jinými slovy, co si neuděláte sami…

Příběhová část je za mě tím nejlepším a bez spoilerů musíte vědět jenom to, že se hra umí pěkně rozjet a pak se vezete až do konce. Anglický dabing je za mě na jedničku a trochu koliduje s ne tak precizními animacemi a Watsonem, který mizí a náhodně se objevuje v cutscenách. Není to ale nic, co by se nedalo přehlédnout a za mě jde o opravdu dobrou hru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *