Silent Hill f – Japonská noční můra! Nové detaily!

Na Silent Hill Transmission jsme se po dlouhém čekání konečně dočkali pořádného pohledu na Silent Hill f. A jak se zdá, tchajwanské studio NeoBards Entertainment pod vedením Konami pracuje na hororu, který bude možná temnější, znepokojivější a brutálnější než všechny předchozí díly.

Když se krása mění v děs

Silent Hill f nás zavede do Japonska šedesátých let, konkrétně do malého města Ebisugaoka, které se stane dějištěm psychologické noční můry.
Hlavní postavou je Hinako Šimizu, nenápadná teenagerka, která by nejradši zůstala stranou problémů. Jenže pak město pohltí záhadná mlha, z ulic se začnou vynořovat děsivá monstra a její život se během chvíle rozpadne na kusy.

A tady přichází na řadu téma, které bude prostupovat celou hrou: krása skrytá v hrůze. Zatímco město umírá a kolem Hinako se plazí odporné bytosti, ona sama bude muset čelit nejen příšerám, ale i vlastní hlavě.

Silent Hill bez Silent Hillu? Pořád děsivé

Pokud vás zarazilo, že hra se neodehrává přímo ve městě Silent Hill, nejste sami. Ale jak vysvětlil scénárista Ryukishi07, Silent Hill není jen o místě – je to spíš o tom, co nosíme v sobě. Strach, trauma, viny, které se materializují do hrůz kolem nás.

Navíc, městečko Ebisugaoka je inspirované skutečnou Kanajamou, takže temné uličky, opuštěné dvorky a klaustrofobní atmosféra budou zaručeny. Vývojáři dokonce přímo na místě nahrávali ruchy a zvuky, aby byl zážitek co nejautentičtější.

Monstra, která jsou krásná… dokud vás nezačnou trhat

Na podobě monster si dali tvůrci záležet možná víc než kdy dřív. Postarala se o ně japonská umělkyně Kera, která chtěla stvořit něco, co na první pohled vypadá nádherně – ale s každým dalším pohledem vás z toho začne mrazit.

Inspirací jí byly květiny, které do hry přinášejí úplně nový vizuální styl. Ale žádná roztomilá sakura – spíš zlá, masožravá květina, co vás chce pomalu roztrhat na kousky.

Chtěla jsem, aby hráči obdivovali krásu těch tvorů. A zároveň se jich báli. – Kera

Japonská temnota

Atmosféru doplní i hudební návrat Akiry Jamaoky, jehož soundtrack bude znovu doprovázet pro sérii typický „Fog World“ – tedy svět zahalený mlhou. O druhou, mnohem temnější rovinu světa (tzv. Otherworld) se postará Kensuke Inage, který do hry přinese i japonské hudební motivy.
Výsledkem bude mix klasického Silent Hill a zcela nového, japonského stylu, který podle vývojářů hráče rozhodně nenechá v klidu.

Nejděsivější díl? Zřejmě ano

Že tohle nebude žádný lehký horor na nedělní večer, potvrzuje i fakt, že Silent Hill f jako první hra série získala v Japonsku rating CERO:Z (18+). Pro srovnání, Silent Hill 2, 3, The Room i Remake 2 měly vždy CERO:C (15+).

Tohle je první díl, který japonští cenzori pustili až od 18 let, což je jasný signál, že nás čekají nepříjemné scény, násilí a hodně temné momenty. V Evropě hra spadá do PEGI 18, v USA má rating Mature (17+). A kdo viděl trailer, kde Hinako krvácí, je zraněná a chodí v roztrhané uniformě, asi tuší, že tady půjde do tuhého.

Kdy a kde si zahrajeme?

Na datum vydání si ještě počkáme, ale hra míří na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Rating však naznačuje, že bychom se mohli dočkat dřív, než by se mohlo zdát.

Silent Hill f – nový směr!

Silent Hill f tak vypadá na nejzajímavější a nejodvážnější díl série za poslední roky.
Nabídne nové prostředí, jiný kulturní kontext, ale pořád tu správnou psychologickou noční můru, jakou od Silent Hill čekáme. A pokud to vývojáři zvládnou ukočírovat, může jít o návrat, jaký si tahle legenda opravdu zaslouží.

 

Jeden myslel na “Silent Hill f – Japonská noční můra! Nové detaily!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *