Silica – Přes brouky ke hvězdám!

Bohemia Interactive, ano ti lidi co se podepsali pod série ARMA, dneska vydávají novou hru. Název Silica moc nevysvětluje a popis kombinace strategie a střílečky vlastně taky, ale věřte mi, že vypadá přinejměnším zajímavě. Jestli se k vám novinky o téhle hře ještě nedonesli no, jste na správné adrese.

  • Datum vydání: 3. května 2023
  • Vývojář: Bohemia Interactive (Incubator)
  • Platformy: Microsoft Windows

Jestli si říkáte jak se tady jenom tak objevila další hra od Bohemky, aniž by se o ní dávno mluvilo, odpověď je docela jednoduchá. V rámci Bohemia Incubatoru, programu pro nové, nezažité projekty, se vždycky objeví nějaká perla, kterou studio prostě vydá. A letos je to Silica.

A jak nejlépe přiblížit tuhle hru? Pamatujete si Starship Troopers? Tu hru (a filmy a knížky) kde na cizí planetě bojujete s přerostlými brouky? Tak přesně to to připomíná, teda na začátku.

Vydáváte se na písčitou planetu, která by z fleku mohla figurovat v nové Duně, abyste našli zrovna objevený prvek a přivezli ho s sebou zpátky lidem doma. Protože energetická krize nebo tak něco. A jak asi čekáte, místním obyvatelům, tj. přerostlým broukům v chitinu o tloušťce pancíře, se to ani trošku nelíbí a začíná boj na život a na smrt.

Silica, jak už je napsáno v úvodu, kombinuje strategii a FPS a tím je podle mě mnohem zajímavější než brouci a cizí planeta. Každá bitva tady má dvě řešení, buď z velitelského stanu, kde šoupete postavičkami po mapě nebo ve first personu s puškou na zádech. Mezi těmito dvěma přístupy půjde volně přepínat a je jenom na vás, jak velký masakr si naplánujete. Přece jenom jsou to jenom brouci a lidstvo potřebuje své materiály.

Jako malé doplnění gameplaye Silica nabídne arénu pro 32 hráčů, kde se se svou oblíbenou jednotkou pokusíte nastolit dominanci.

Hra se dneska uvolní na počítače skrz obchod Steam. Další platformy zatím v plánu nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *