Simmiland – NOVINKY – Neobvyklá hra na boha!

11. 09. 2018 Nikola Štěrbová
1 265 zhlédnutí

Simmiland je jedna z nejzajímavější her na boha, jakou jsem v poslední době viděla. Pixelartová grafika a nízká cena nejsou jediné lákadlo. Během hry hráč dostává karty, které postupně implementuje do svého světa. A když jde všechno dobře, vaše civilizace se dostanete ke hvězdám, v opačném případě zničí sama sebe a bude navždy zapomenuta.

Datum vydání: 16. srpna 2018

Vývojář: Sokpop Collective

Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Simmiland je kombinace hry na boha a karetní hry a jakkoliv divně to zní, funguje to skvěle. Na začátku hry máte k dispozici nějaký ostrov a pár karet. V celé hře můžete použít jenom 100 karet a záleží na pořadí v jakém je do světa přidáte a na místě, na které je položíte. Cílem hry je pomocí těchto karet rozvinout civilizaci tak, aby lidé v ní dokázali postavit raketu a utéct dřív, než všechno vybouchne.

Po umístění první karty na mapu (v podstatě pošlete na zem Adama a Evu), se musíte starat o to, aby vaše civilizace nezanikla. V Simmilandu ale nemůžete říct postavičkám na zemi, aby něco udělali. Můžete k nim jenom skládat karty a doufat, že jim dojde, co po nich chcete. To je občas trochu frustrující, ale podle mě je právě tohle na Simmilandu zajímavé. Nejde o klasickou strategii, kdy řeknete poddaným, aby šli do lesa a přinesli dřevo. Tady prostě jenom čekáte, co bude.

Jediná komodita, kterou ve hře máte je víra vašich poskoků ve vás. Jakmile máte dostatek víry, která se postupně generuje, jak hrajete, můžete si koupit novou kartu. A když jsem to nečekala, v téhle poměrně jednoduché hře je i výzkum. Čas od času se objeví „inspect card“ pomocí které můžete vyzkoumat nový recept a pokusit se naučit svoji civilizaci něco nového. Jediná věc, omezující hráče v tomto ohledu je IQ, pokud není vaše civilizace dost chytrá, máte smůlu.

Simmiland je jednoduchá, super levná (3 dolary) a návyková hra, která přidává ve hře na boha něco nového. Není to hra roku, ale určitě pobaví.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0