Sir Lovelot – RECENZE – Jedna noc s princeznou!

Sir Lovelot hledá svoji životní lásku a to celkem kreativním způsobem. V království Lululand je to samá věž s princeznou vevnitř, ale zaujmout takovou ženskou, to chce něco speciálního, třeba kytku natrhanou na šílených mapách.

  • Datum vydání: 3. března 2021
  • Vývojář: pixel.lu
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a5

Sir Lovelot je hodně inspirovaný klasickými platformery, jenom se trochu liší příběhem. Lovelot se nesnaží zachránit princeznu před strašlivým osudem, ale spíš se snaží dostat do každé jedné věže v království a strávit s její obyvatelkou nezapomenutelnou noc.

Každý level začíná malou obhlídkou věže, Lovelot musí vymyslet jak se dostat až nahoru, jednou proto musí natrhat kytky, jindy sehnat prsten nebo lízátko. Tohle všechno se ale děje na pozadí hry, nejdůležitější a nejtěžší částí hry je samotné skákání na platformách a vyhýbání se nepřátelům.

Hra má přes 40 levelů rozložench na několik obrazovek a v každém čekají na hráče jiné dobrůtky. První levely jsou celkem jednoduché a přímočaré, obtížnost hry se postupně zvedá až musíte projít komplexní levely, kde je potřeba správně načasovat každý skok.

Kromě šplhání po lanech, skákání přes díry se špičatými zuby na dně a vyhýbání se cirkulárkám jsou ve hře i nepřátelé. Protože proč ne? Lovelot u sebe nosí laserovou pušku nebo něco takového a může s její pomocí vyčistit mapu, doslova. Jakmile se jednou nepřátel zbavíte, nerespawnují se. Což sice dělá hru lehčí, ale méně otravnou.

Sir Lovelot je docela roztomilá hra s vtipným nápadem. Nevím, jestli bych popsala Lovelota jako nepoučitelného romantika stejně jako vývojáři, ale během hraní vám prostě přiroste k srdci. Jako někdo kdo nemá zrovna nejpevnější nervy, vítám trochu lehčí platformer. Hra vás nedrží v jednom levelu několik hodin jenom kvůli tomu, že je těžká, ale nechá hráče projít, když se trochu snaží. A to mě baví.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *