Skellboy – NOVINKY – Akční RPG na Switch a PC!

Studio Umaiki Games oznámilo, že jejich akční RPG Skellboy vyjde ještě tento měsíc, přesněji 30. ledna. Kostlivec Skippy se pokusí zachránit království Cubold, sesadit zlého kouzelníka a cestou pobít co nejvíc poskoků. Skippy navíc dokáže vyměnit části svého těla za kusy těl padlých nepřátel.

  • Plánované datum vydání: 30. ledna 2020
  • Vývojář: Umaiki Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Skippy byl svého času největší hrdina v království, jenomže zestárl a umřel. Když je o něco později království napadeno a nikde není hrdina, který by se Skippymu vyrovnal, musí Skippy přerušit svůj věčný spánek a zachránit království.

Postavičky ve Skellboy jsou poskládané z pixelů, ale celý svět je 3D. Hra je barevná a na pozadí hraje zábavná hudba. Grafika by mohla být o trošku hezčí, ale asi záleží na vkusu každého hráče. Skellboy je zajímavá hra svým nápadem a gameplay je plynulý v soubojích i mimo ně, ale něco jí chybí.

Souboje, stejně jako zbytek ovládání hry, jsou jednoduché, Skippy může sbírat zbraně a je jedno, na které platformě hrajete, vystačíte si s pár tlačítky. Z různých druhů nepřátel padají jiné části těl a hráč se kdykoliv může rozhodnout, jestli chce nosit nakousnutou zelenou hlavu nebo třeba balík sena. Možnost nasadit si na sebe věci, které se válí kolem je jedna z nejlepších částí hry. Hráč se u toho zasměje a dobře se o hře vypráví ostatním.

Skellboy vychází 30. ledna na Nintendo Switch a počítače. Hra je zábavná, má super soundtrack a zvukové efekty, které mi osobně připomínají staré animáčky. Skellboy je přinejmenším originální a některé popisky ve hře stojí za to, ale je otázka, jestli bude hra přeložená do češtiny pro anglicky nemluvící hráče. Prostě jde o hru, kterou by si neměl nechat ujít nikdo kdo má Switch nebo PC, baví ho akční RPG hry a rád si staví vlastní tělo. Jenom je škoda, že hra nemá multiplayer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.