Slasher´s Keep – NOVINKY – Útěk z vězení!

Slasher´s Keep je indie rougelite looter shooter z první osoby, jinými slovy jde o pobíhání v dungeonu a lootování všeho mrtvého i živého. Gameplay se moc neliší od ostatních rouglite her, ale art style rozhodně zaujme na první pohled. Hra je momentálně v Early Accessu na Steamu a pouze v PC verzi.

  • Datum vydání: 19. listopadu 2020
  • Vývojář: Damian Schloter
  • Platforma: Microsoft Windows

Slasher´s Keep je v podstatě obrovská věž uprostřed zapomenutého lesa, kam se dostávají jenom lidi a ostatní havěť, které se chce společnost zbavit. Jak se protagonista do věže dostal není zase, tak důležité jako to, jak se z ní dostat. Spousta vězňů už se pokusila utéct, ale žádnému se to zatím nepovedlo.

Jakmile se dostanete do hry, pochopíte, proč tolik lidí řeší art style hry. I když pobíháte v 3D prostoru, všichni nepřátelé stejně jako loot jsou 2D. Takže se při procházení levelu všechno hýbe trochu jinak než jste zvyklý z klasických her, to Slasher´s Keep přidává na atmosféře a tak trochu vás to znervózňuje.

Levely ve hře jsou náhodně generované a přirozeně plné pastí. Loot je důležitou součástí hry a protože máte celkem omezený inventář, je důležité promyslet si, co se vyplatí s sebou tahat. Postupem hrou se dostáváte k silnějším nepřátelům a když vyhrajete čeká na vás sladká odměna. V opačném případě mažete zpátky do cely, přijdete o svůj loot a část zkušeností a znovu se musíte probít bludištěm tentokrát nových chodeb.

Soubojový systém je dost propracovaný a kromě mečů, palic nebo třeba sekery, můžete ke svému arzenálu přidat i samotný inventář. Tíha věcí v inventáři přidává útoku na síle, takže čím víc věcí v pytli na zádech, tím lepší útok.

Slasher´s Keep je dostupný na Steamu, zatím jenom pro PC. Na hře pracuje jenom jeden vývojář, a to Damian Schloter a proto vývoj i přidává nových věci zabere nějaký čas. Do hry by v budoucnu měli přibýt jak nové zbraně a nepřátelé, tak i pastičky v levelech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *