Služba Spotify bude dostupná i na Xboxu One – NOVINKY

Svět hudby v několika uplynulých letech najel na novou kolej jménem streamovaná hudba. Aby bylo jasno, dříve světem hudby válčilo nelegální stahování hudby (které již není v takové míře rozšířeno) a obchody s digitálními kopiemi jako například iTunes. Služby na streamovanou hudbu profitují především díky přístupu k uživatelům a zřejmému pohodlí při používání. Vy zaplatíte jakousi měsíční taxu, která vám propůjčí vstup do světa hudby na jeden měsíc. Mezi výrazné služby na streamování hudby patří Apple Music nebo švédské Spotify, které je mezi všemi snad nejpopulárnější. Spotify je dostupné na mobilní operační systémy Android a iOS, na PC a dokonce i na konzoli PlayStation 4 a 3. Během hraní tak můžete poslouchat sami sebou utvořený playlist. Dlouhou dobu měli smůlu uživatelé Xboxu One, kteří museli používat leda neoficiální napodobeniny. Teď ale přichází jejich čas.

Ano, skutečně se hráči na Xboxu One dočkaly, protože si nyní mohou stáhnout Spotify i na svou konzoli z druhého břehu a používat ji podobně jako uživatelé na PlayStationu. Nabízí se ovšem otázka, zda-li příchod Spotify na operační systém Xbox One nemusí znamenat konec pro Spotify na konzoli PlayStation.

Na Spotify je nutné být zaregistrovaný jako uživatel, a následně si až můžete poslouchat vámi poskládanou hudbu. Rozhodně se ale hodí být zaregistrovaný jako prémium uživatel, což vás sice vyjde na 160 korun měsíčně, ale vyvarujete se například reklamám či nemožnosti přepínat více než několik skladeb. Za zmínku jistě stojí i možnost ovládání Spotify pomocí vašeho smartphonu nebo tabletu, na kterém musíte mít také nainstalovanou aplikaci. Aplikaci Spotify na xboxovém rozhraní Windows 10 stáhnete na Windows Store již v těchto dnech. Znám hned několik lidí, co po možnosti mít Spotify na Xboxu přímo žádali, nyní se jim tak plní dlouho očekávané přání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *