Sniper Elite 3 – RECENZE – Jedna akce za druhou

  • Datum vydání: 27.6.2014
  • Vývojáři: Rebellion Oxford
  • Žánr: Akční střílečka, Single – Multi player

Rádi hrajete hry, kde můžete být za „kempera“, všichni na vás nadávají a hrajete pouze s odstřelovací puškou? Právě Sniper Elite 3 se takto alespoň z části chová, a není divu, že je tak prudce návyková-v této hře jsou totiž jenom snipeři. Není to sice hra, která je vytvořená pro nesmyslné zabíjení se přes počítač s ostatními lidmi z druhého konce světa, ale ten požitek je z toho stejně tak úžasný a z části tak realistický, jako by jste v té dané chvíli tam byli.

sniperelite3

Pokud hrajete multi-player, vyberete si server, svou postavu, zbraně a jdete do boje. Postupem času získáváte různé ocenění a zvyšujete své „postavení“. Při single-playeru je to oproti Sniper Elite 2 jiné a hodně věcí je pozměněných. Naštěstí vás ale potěším tím, že je to změna k lepšímu. Tak jak bylo známo ve dvojce, vaše mise byly neustále ve městech, a neměli jste žádnou možnost ukázat své schopnosti v boji z různých úhlů pohledu. Tady si s tímto problémem vývojáři dost pohráli, a dokázali nám ukázat, že v nich opravdu něco je. Připravili si pro nás opravdu nádherně zpracované mapy, po kterých se můžeme pohybovat jakýmkoli způsobem. Jednotlivé mapy jsou možná až neskutečně rozlehlé.

sniper elit3

Jedna z mála výhod, proč je Sniper Elite tak úžasná, je to, že hrajete z pohledu třetí osoby. Toto se ve hrách vyskytuje opravdu málo, a myslím si, že je to vcelku škoda. Takhle vidíte jak svou postavu, tak více věcí ve vašem okolí, než jak to je z první osoby. Sice si vývojáři podle mého názoru moc nepohráli se střelbou v pohybu, která je vcelku chaotická, ale myslím si, že po určitém čase vám taková výtka určitě nezkazí dojem z celé hry, tudíž toto můžeme vývojářům odpustit. Pokud tedy hledáte hru s pořádnou akcí, kde se s vámi nikdo nepáře a nepodává pomocnou ruku, vybavte svou postavu podle vašeho gusta, a jděte postřílet pár protivníků.

sniper_elite_3-

A pokud se vám hra opravdu líbí, je zde možnost si zahrát Sniper Elite v Zombie módu.

+ rozlehlé mapy – mise, propracovaná grafika a celá scenérie, rozmanitost

– sniper nevleze do vody, střelba v běhu, stealth mód by mohl být propracovanější

Hodnocení: 7,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *