Sniper Elite 4 – NOVINKY

Pro ty z vás, kteří rádi sledují jak se vašemu nepříteli po zásahu z odstřelovací pušky tříští lebka na kusy, bude tento rok již za dva měsíce vydáno čtvrté pokračování známé série z druhé světové války – Sniper Elite. Jako obvykle se potkáme s nejvíce ikonickým aspektem této hry – se záběry, které vaši kulku sledují od výstřelu po celou její dráhu až do doby, kdy se přiblíží k tělu vašeho cíle a hra vám ukáže rentgenový pohled na poškození, které tato střela napáchala a která se mu také stala osudnou.

Rebellion Developments za sebou mají již více než 20 let zkušeností s vývojem her, a tak můžeme předpokládat, že hra bude oplývat náležitou kvalitou. Ostatně i předchozí díly této série mají za sebou mnoho úspěchů. A na tyto předchozí díly bude dokonce i příběh přímo navazovat – ocitneme se v roce 1943 v slunné Itálii po událostech těsně následujících po předchozím díle, v roli již známého Karla Fairburneho, jemuž bylo dáno za úkol asistovat italskému odboji v boji proti fašistům, a na takovou roli se zkušený sniper přeci hodí dokonale.

Co však můžeme od tohoto dílu očekávat nového? Samozřejmě se nejedná pouze o to samé dokola a dokola, ale dočkáme se pokroků v mnoha různých oblastech. První z nich je vylepšená umělá inteligence, která by měla více odpovídat na akce, které hráč provede. Pokud někoho zabijete, ostatní nepřátelé na to budou adekvátně reagovat a budou po svém zmizelém příteli aktivně pátrat. Mapy jsou také mnohonásobně větší, než v předchozím díle a nabídnou vám tedy i mnohem více možných cest, které vás dovedou ke stejnému cíli, nový systém pohybů vám umožní šplhat a také se pohybovat po římsách. Dále bude hráč mít k dispozici dalekohled, který ukazuje, kde přesně jsou nepřátelé a jaké mají u sebe zbraně, následně můžete také pokládat pasti, nebo přesouvat mrtvoly na strategicky výhodná místa, například k odlákání pozornosti, v nočních misích můžete dokonce i eliminovat zdroje světla a skrýt tak svou přítomnost. Nově se taky rentgenové vidění neukáže pouze u střel na velkou vzdálenost, ale také u zabití zblízka nebo šrapnely.

Tato hra nabízí opravdu spoustu nových možností a dočkáme se jí již letos na Valentýna, takže pokud ještě nemáte letos žádné plány, možná stojí za pokus si tuhle hru pořídit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.