Solium Infernum – Pekelné tažení na trůn!

Solium Infernum je strategie, která odsunuje klasické dobývání ve jménu dobra na vedlejší kolej. Jednak proto, že tady bude mít hlavní slovo politika  A taky proto, že nebojujete tady ve jménu někoho jiného, ale ve svém vlastním, s jediným cílem. Chcete, aby se vám poklonilo celé peklo.

  • Plánované datum vydání: 2023
  • Vývojář: League of Geeks
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac Os

Solium Infernum v roce 2009 byla dost populární multiplayerovou strategii, která se teď podle všeho vrací. Její tvůrci ze studia League of Geeks si berou všechno to pletichaření a obecné polikaření a zasazuje to do kontextu pekla. Nejde ale o úplný remake nebo remaster, vývojáři mluví o „reimaginingu“ a v čem přesně se to liší je podle mě ve hvězdách.

Co ale určitě víme, je jak si stojí demo verze hry. Satan opustil svoje teplé místečko a trůn. Tím nechal svým nejambicióznějším poskokům volné pole. A po vzoru Crusader Kings začíná boj o moc. Jenom s tím malým rozdílem y že tady úplně nechcete budovat dynastii, pro případ, že by váš zplozenec rozhodl pro otcovraždu nebo něco podobného.

Nejvíc času strávíte v záložce politiky, kde se snažíte najít nejvhodnější spojence a uzavřít s nimi dohody, které by vás posunuly blíž k oné vyhřívané židli. Stejně tak se tady postavíte svým rivalům, můžete je například urazit, zaklít s pomocí krvavého rituálu nebo jinak vyprovokovat válku. Všechna rozhodnutí vyústí v přičítání nebo odečítání bodů reputace, za které si kupujete upgrady a pak už je to taková klasika. Vyhraje ten nejlepší a konkurence ideálně není žádná.

Multiplayer nabídne zapojení až 6 hráčů a to buď v synchronní nebo asynchronní kampani. Kromě všichni proti všem by ve hře měli být i scénaře, ve kterých budete mít k dispozici důvěryhodné spojence z řad vašich přátel.

Solium Infernum se chystá zatím jenom na počítače, někdy v průběhu příštího roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *