Somerville – NOVINKY – Invaze, na kterou si ještě počkáme!

Jako fanoušek indie scény sleduju v podstatě všechny novinky. Čas od času na mě vyskočí hra, o které už jsem toho hodně slyšela, ale úspěšně jsem všechno zapomněla, protože se o ní dlouho nemluvilo. Somerville je připravovaná sci-fi adventura obklopená dohady, ale už teď najdete spoustu nahypovaných hráčů. Proč?

  • Datum vydání: bude oznámen
  • Vývojář: Jumpship
  • Platformy: Microsoft Windows

Na Somerville se začalo pracovat už v roce 2014 a plánované datum vydání je zatím stanoveno na rok 2021. Jde tak podobně jako u Cyberpunku 2077 o hru, o které se toho moc neví, ale vzbuzuje velký zájem.

Vývojáři Dino Patti opustil studio Playdead (Inside), aby se připojil k hollywoodskému animátorovi Chrisi Olsenovi a postavil se s ním nové výzvě. Tito dva vývojáři chtějí spojit úžasný, poutavý příběh plný zvratů a úžasné audiovizuální zpracování a vytvořit krále několik žánrů.

Somerville vývojáři popisují jako sci-fi akční adventuru, ve které se skupina lidí pokusí odvrátit globální katastrofu. Patti k tomu dodává, že nepůjde jenom o obyčejnou adventura, ale že se snaží zúročit všechny své předešlé zkušenosti z vývoje her a Somerville hráče naprosto odrovná po emocionální stránce.

Už v prvním teaser traileru můžeme vidět, jak na Zemi přistávají mimozemské lodě. Zápletka hry se trochu vyjasňuje, ale mnohem zajímavější je grafické zpracování. Nejsem si jistá k čemu grafiku Sommerville přirovnat, ale prezentovaný svět vás prostě přiková k židli. Tmavý a trochu obyčejný lidský svět je postaven do ostrého kontrastu přistávajících mimozemských lodí.

Patti a Olsen si na hře dávají opravdu záležet a pokud se všechno povede mohlo by opravdu jít o krále v několika žánrech. Bohužel u teď někteří fanoušci čekají moc dlouho. V roce 2014 šlo o originální nápad i zpracování, nicméně hra by měla problém už v roce 2019. Vychází hodně zajímavých titulů, které jsou zasazeny do nejrůznějších fantasy světů a postapokalyptických pustin. Navíc v roce 2021 budeme všichni ještě hrát Cyberpunk 2077 a nový DOOM a kdo ví, kolik hráčů si najde čas na adventuru s mimozemšťany.

Tak jako tak mě Somerville zaujal a budu se snažit neztratit ho mezi ostatními vycházející tituly. Stejně jako Disco Elysium by Somerville mohl prorazit mezi indie hrami a opravdu všechny odrovnat. Necháme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *