Song of Iron – NOVINKY – Viking na cestě za svými bohy!

Hry s vikingskou tématikou jsou teď populární, po Assassins Creed: Valhala, zopakovala tenhle úspěch survival hra Valheim a brzo se o to pokusí i Tribes of Midgard. Dává tak smysl, že se o tohle zasazení pokusí i menší studia, třeba jenom s jedním autorem, vývojář Joe Winter už nějakou dobu pracuje na vlastní vikingské hře s názvem Song of Iron a 31. srpna se na ni můžeme těšit na Xboxu a PC.

  • Datum vydání: 31. srpna 2021
  • Vývojář: Resting Relic
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One/Series X a S

Song of Iron je akční side-scrolling adventura, plná intenzivních soubojů, které na hlavního hrdinu čekají. Nepřátelé ale nebudou jedinou překážkou na jeho dlouh é a nebezpečné cestě, přidají se k nim i mýtické bytosti nebo samotné prostředí hry.

Hra vypráví příběh znaveného bojovníka, který se vybaven sekerou svého padlého nepřítele, vydává po stopách zkázy, následuje rozbité štíty a helmy na cestě za svými bohy. Potřebuje jejich pomoc se splněním jediného přání. Přeje si zachránit svoje lidi a přeje si zbavit se svého břemene.

A od toho ho dělí jenom několik desítek nepřátel a zástup různorodých krajin, kterými musí projít. Hra je lákavá hlavně díky grafickému zpracování, všechno sice vidíte jenom z boku, ale nikdy nemáte pocit, že byste se neměli na co dívat. Starý les, střídají jeskyně a zasněžené hory.

Navíc jde o zajímavý titul právě tím, že za celou hrou stojí jenom jediný člověk. Zkušený umělec a vývojář Joe Winters po představení svojí hry dostal nabídku na spolupráci přímo od Xboxu.

Song of Iron zamíří na PC a novou i starou generaci Xboxu už koncem tohohle měsíce. Jde o exkluzivku přímo na Xbox a zatím bohužel nebylo potvrzeno přivedení hry na Xbox Game Pass, samotný autor hry by se tomu ale nebránil. S cenovkou 20 dollarů, nejde o předražený titul a myslím, že jeho pořízení nebude žádný hráč litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.