Songs of Conquest – NOVINKY – Po vzoru Hereos of Might and Magic!

Songs of Conquest je nová tahová strategie, která si bere za vzor Heroes of Might and Magic. Do jisté míry se jedná o duchovního nástupce slavné série a vývojáři z Lavapointu si dávají hodně záležet na tom, aby hra vypadala už na pohled velice působivě.

  • Datum vydání: jaro 2022
  • Vývojář: Lavapoint
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Songs of Conquest nabídne hráčům nový svět, který je připravený na to, aby si ho jedna ze čtyř frakcí podmanila. A s výběrem frakcí se bude měnit i gameplay – Arleon si můžeme představit jako klasické fantasy království, plné vznešených rytířů, Rana je trochu méně nablýskaná frakce z bažin, Barya je plná kupců a Barony of Loth je pro milovníky černé magie a nekromancie.

Prostředí bitev, bude přímo ovlivňovat vaše jednotky. Můžete využívat vyvýšený terén, například při obraně vlastního území a dostat tak bonusy navíc. Stejně by se dali využít zničitelné objekty na mapě nebo voda. Takže na rozdíl od jiných strategií, tady můžete opravdu využívat zvláštnosti mapy.

Zajímavý je koncept měst ve hře. Nevíme zatím, jak přesně budou probíhat bitvy ve městech, ale jejich rozšiřování je dost zvláštní. Každé město bude kolem sebe mít několik stavebních pozic, které se nedají moc rozšiřovat a jakmile budou všechny plné, hráč bude muset dobýt další město a získat nové sloty tímto způsobem. Hra tak v podstatě nutí hráče k tomu, aby svoji říši rozšiřoval.

Singleplayer je celkem jasný, do hry se ale může připojit víc hráčům. Multiplayer ve hře bude v PvP stylu. Takže si postavíte město, které se následně vaši kamarádi pokusí zničit.

Hra bude mít oficiální českou lokalizaci, o kterou se postaral jeden člen PR týmu, její příběh si tak vychutnáte bez nutnosti vlastního překládání. Zatím se chystá jenom na počítače na začátku přístího roku, ale dá se předpokládat, že pokud bude na PC úspěšná, dostane se časem i na konzole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *