Sonic & All-Stars Racing Transformed – RECENZE – Klenot z minulosti!

21. 07. 2019 Nikola Štěrbová
978 zhlédnutí

Sonic & All-Stars Racing Transformed není žádná novinka. Hra vyšla už v roce 2012 a mohlo by se zdát, že je zapomenutá v čase. Ale, jestli už jste stihli dohrát Crashův Team Racing a nejnovější Mario kart a pamatujete si všechny mapy z těchto her nazpaměť, je tady Sonic. Závodí se na zemi, ve vodě i ve vzduchu, a i tady můžete nakopat svým kamarádům.

 • Datum vydání: 16. listopadu 2012
 • Vývojář: Sumo Digital
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo 3DS, Wii U

Sonic & All-Stars Racing Transformed má asi všechno na co si vzpomenete. Ve hře najdete všechny postavy, na které má SEGA copyright, takže kromě Sonica, Knucklese nebo Shadowa, musíte porazit i Shoguna, Team Fortress a Football Managera. Stejnou rozmanitostí se můžou pochlubit i závodní mapy, zahrajete si na poušti, proletíte se kolem bitevních lodí a dostanete se do vesmíru. Závodní tratě se mění v průběhu závodu a se svými soupeři se budete potkávat stejně často na silnici jako ve vodě a ve vzduchu. Závodní autíčka se přizpůsobují automaticky a hráč se naštěstí nemusí soustředit na mačkání nějakého tlačítka navíc.

SEGA ví, jak udělat dobrou závodní hru i když jde o skoro 7 let starou záležitost. I na počítači je nejlepší připojit gamepad a užít si hru tak, jak byla zamýšlená. Abyste získali náskok, musíte střídat brzdu a plyn, driftovat a vymáčknout z turba co nejvíc. Když to nezabere stačí sebrat nějaký pick-up a napálit hráči před vámi raketu nebo sněhovou kouli.

Základem celé hry je kampaň, v pěti světech je hráčovým cílem nasbírat co nejvíc hvězdiček. Kromě klasických závodů v kampani narazíte i na driftování, sbírání boostů, vyřazovací závody nebo ničení tanku. Další části singleplayeru je World Tour a Grand Prix a kdyby vám to nestačilo, čeká na vás ještě Time Attack. Hra podporuje i multiplayer, a kromě klasického závodění i tady najdete death match a další zábavné způsoby, jak ztrapnit svoje kamarády. Prostě Sonic & All Stars nabízí několik dní závodění v různých modech, ve kterých se skoro nemožné se vyznat.

Sonic & All-Stars Racing Transformed sice vypadá jako hra pro malé děti, ale spolehlivě zabaví i dospělé. V porovnání třeba právě s novým Crashem mi přijde o něco zábavnější, protože jenom nejezdíte, ale je tady spousta challenge levelů a máte chuť překonávat svoje vlastní časy. Nepřestane bavit ani s ostatními hráči a za 20€ jde o super nákup na celé léto.

Hodnocení 8/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0